Samolotem czy autokarem – jak podróżować po Europie?

Otwarcie granic, spowodowało iż coraz chętniej podróżujemy do krajów starej „piętnastki”. Rynek linii lotniczych z roku na rok, rozwija się dynamicznie, jednakże musimy mieć świadomość iż mimo ciekawej siatki połączeń, wiele osób jest zmuszonych do przemieszczania się po Europie autobusami. Na ten fakt wpływa kilka czynników, zobaczmy jakich i sprawdźmy jak wygląda komunikacja autobusowa w Europie.

Reklama

autokaryKilka argumentów, które wymienia się, że mimo rozwoju linii lotniczych, wiele osób wciąż podróżuje autobusami. Przede wszystkim ceny. Zdarza się iż ceny biletów lotniczych, nawet tanich są trzy czy cztery razy większe niż połączenia na podobnej trasie, przemierzanej autobusem. Dochodzi również do sytuacji, kiedy to ludzie z dnia na dzień dowiadują się, iż muszą udać się do jakiegoś miejsca w Europie i niestety, nie mają już szansy na bukowanie miejsc w samolocie. Ostatni argument, który pozwala liniom autokarowym zarabiać, to ten iż do wielu miejsc w Europie, o potencjale migracyjnym, nie posiada połączeń lotniczych. Holandia czy Niemcy to w chwili obecnej najpopularniejsze kierunki, w jakim organizuje się przewóz osób. Holandia co prawda ma siatkę połączeń lotniczych, jednakże nie każde polskie lotnisko jest w stanie zapewnić transfer do krainy Beneluxu. Z drugiej stron, nawet jeżeli ktoś udaje się np. do Holandii, to mógłby teoretycznie podróżować po lądowaniu pociągami. To jednak również trudne zadanie dla wielu osób, uciążliwe i kosztowne. Dlatego też tak chętnie wybiera się autobusy i busy.

Powinniśmy również wiedzieć iż bukowanie biletów na autobusy, w komunikacji międzynarodowej jest dziecinnie łatwe. Wystarczy znaleźć w systemie rezerwacyjnym online konkretne połączenie, po czym wypełnić dane i dokonać płatności online. W ciągu kilkudziesięciu sekund możemy wydrukować gotowy bilet na domowej drukarce. Oszczędność czasu i pieniędzy. Natomiast jeżeli będziemy chcieli skorzystać z usług małych firm przewozowych, które realizują kursy busikami, to musimy już trochę pokombinować. Przede wszystkim rezerwacja biletów oraz płatność odbywa się za pomocą zwykłych przelewów. Firmy te jednak pojawiają się i znikają, nieliczne działają latami na rynku. Plusem tego rodzaju transportu jest fakt, iż firmy te podwożą często klientów pod same drzwi, na miejscu docelowym.

Stopka autorska: przewóz osób Holandia

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz