Sauna na podczerwień, a odchudzanie

Nadmiar kilogramów to zmora sporej części społeczeństwa. Niektórym to zupełnie nie przeszkadza, inni jednak starają się walczyć ze sobą. Mają ku temu dobre warunki, bo przecież niczym ekskluzywnym nie jest wizyta na siłowni czy basenie. A przecież jest tyle sposobów, żeby zrzucić kilka kilogramów. Jednym z nich są regularne wizyty na saunie, lub czymś co tę saunę przypomina.

Reklama

saunaOwe coś, to kabiny infrared. Wyglądem rzeczywiście mogą przypominać saunę, gdyż stylizowane są na fińskie łaźnie. Jednak panujące w nich warunki, a także sposób korzystania jest nieco inny niż w przypadku tradycyjnej sauny fińskiej. W kabinie infrared nie zaznamy temperatur oscylujących wokół temperatury wrzącej wody. Jest tam zdecydowanie chłodniej. 50-60 stopni Celsjusza to standardowa temperatura dla kabin infrared.

Tam jednak nie o temperaturę chodzi, a o promieniowanie podczerwone, które wnika w skórę i powoduje bardzo szybkie rozgrzanie organizmu. Słysząc ‘promieniowanie’, większości osób przychodzi na myśl coś złego. Jednak w tym wypadku, promieniowanie to nic innego jak światło – prawie takie samo jak to, które wędruje do nas od słońca. Nasze ciało, pocąc się, oczyszcza organizm z toksyn a także powoduje ‘rozbijanie’ tkanki tłuszczowej, co znacznie ułatwia pracę nad sylwetką. Jest to świetny sposób na uzupełnienie treningu aerobowego, jednak należy pamiętać, żeby nie odwiedzać sauny bezpośrednio po wyczerpujących ćwiczeniach.

Panie pewnie będą zadowolone z efektu w walce z cellulitem. Udowodniono bowiem, że regularne sesje pozwalają na zmniejszenie efektu pomarańczowej skórki, aż do całkowitego jej usunięcia z miejsc, w których zalega – ud i pośladków.

Jak widzimy szereg czynności, jakie zachodzą w naszym organizmie podczas nawet kilkuminutowej sesji w kabinie, ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Oczywiście, istnieją przeciwwskazania lekarskie, co do możliwość korzystania z tego typu relaksu. Dlatego przed udaniem się do sauny czy zakupem jej, udajmy się do lekarza i sprawdźmy czy jest to rozwiązanie dla nas.

Ci, którzy są tradycjonalistami nie stoją na straconej pozycji. Zawsze mogą skorzystać z sauny fińskiej lub parowej, które cały czas są popularniejsze niż kabiny infrared dopiero wchodzące do powszechnego użytku. To tradycyjne miejsca, gdzie zamiast promieni, źródłem ciepła jest piec. Tam jednak uzyskujemy dużo wyższą temperaturę, a nie każdy czuje się w takich warunkach komfortowo.

Stopka autorska: sauny fińskiej – http://sauna.edu.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Zgadza się sauny na podczerwień są dobrą alternatywą dla saun fińskich.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz