Jak przygotować odpowiedni schemat tworzenia strony www?

Decydując się na stronę internetową dla swojej firmy musimy bardzo dokładnie przeanalizować i przemyśleć wszystkie potrzeby i oczekiwania jakie przed nią stawiamy. Wbrew pozorom, nieprzemyślany projekt strony internetowej może mieć skutek odwrotny niż na początku założyliśmy. Co zatem zrobić, o czym pamiętać i czego się wystrzegać przy tworzeniu schematu strony internetowej?

Reklama

wwwNajważniejszym elementem witryny www jest jej użyteczność (ang. usability). Jest to szereg reguł jakich należy przestrzegać tworząc stronę www, poparta badaniami i odczuciami przypadkowych użytkowników. Często webdesignerzy i programiści zapominają o najważniejszych elementach briefu projektowego i wykonując schemat strony pamiętają tylko i wyłącznie o warstwie estetycznej, czyli grafice. Oczywiście na pierwszy rzut oka strona może być ładna i ciekawa, ale aby sprawdzić jej użyteczność, wystarczy poprosić osobę, która wcześniej strony nie widziała aby znalazła na niej jakieś zagadnienie, obraz, informację.

Tutaj nasuwa się pytanie, czy tworzenie stron to naprawdę taka prosta i nieskomplikowana sprawa, jak często można wyczytać z opinii pseudo-ekspertów? Osoby, które na co dzień mają styczność ze stronami internetowymi, z ich kodem źródłowym i layoutem mogą powiedzieć, że od przygotowania schematu po ostateczne uruchomienie strony www musi minąć trochę czasu. Warto zatem zwrócić się do profesjonalnego webdesignera, bądź agencji kreatywnej, bo tylko wtedy mamy pewność, że nasza strona internetowa będzie naprawdę dobrze stworzona. Jak mówi się potocznie, w kręgach programistów i grafików www, strona będzie „uszyta na miarę”.

Jak przygotować odpowiedni schemat tworzenia strony www? Przede wszystkim należy zapoznać się z oczekiwaniami osoby zlecającej stworzenie strony. Warto poznać jej gusta jeżeli chodzi o wygląd strony, dowiedzieć się co będzie najczęściej publikowane na stronie, a także kto będzie administrował przygotowaną stroną. Tworzenie stron to duża odpowiedzialność i nie warto pozostawić tej sprawy samej sobie. W dobie globalizacji internetu można pokusić się o stwierdzenie, że jeżeli coś nie jest zamieszczone w internecie, to po prostu tego nie ma – nie istnieje.

Wykonanie odpowiedniej dla danego targetu ludzi strony internetowej to odpowiedzialne zadanie. Dlatego raz jeszcze podkreślmy – zanim rozpoczniemy jakąkolwiek współpracę i zaczniemy interesować się promocją naszej witryny w różnych kanałach dystrybucji, najpierw zadbajmy o profesjonalne wykonanie strony, które spełniało będzie wszystkie nasze oczekiwania. Ofert w internecie jest mnóstwo, ale naprawdę warto poświęcić kilka minut aby zapoznać się dotychczas wykonanymi realizacjami danego webdesignera, aby później się nie rozczarować.

Stopka autorska: Tworzenie stron – http://www.agudo.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz