Jakie schody wejściowe?

schody wejścioweDrzwi wejściowe do domu są jednym z najbardziej reprezentacyjnych elementów w konstrukcji budynku. Każdy, czy to przypadkowy gość, listonosz czy nasz znajomy zwróci na nie uwagę. Dobrym pomysłem na nadanie mu nieco estetyki jest poprowadzenie do nich schodów. Jednak jakiego użyć materiału, tak, aby całość ładnie się komponowała, a jednocześnie schody były wytrzymałe?

Jeśli zależy nam przede wszystkim na tym drugim, a więc, aby schody przetrzymały wiele lat zastosujmy płytki granitowe, które należą do grupy bardzo twardych. Również są bardzo wytrzymałe na ścieranie i łatwe w czyszczeniu, gdyż nie wchłaniają brudów. Może być stosowany nawet przy najbardziej wymyślnych projektach schodów, gdyż mimo swojej twardości jest łatwy w obróbce. Jego powierzchnia może zostać wypolerowana, lecz ze względu bezpieczeństwa zaleca się pozostawienie jej porowatej. Do wyboru jest między innymi kolor szary, czerwony i zielony.

Reklama

Dla innych, którzy bardziej cenią sobie oszczędność, idealnym wyborem będzie marmur. Przede wszystkim jest to materiał tańszy od granitu, jednak wcale nie gorszy. Płytki marmurowe również charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ścieranie. Jednak ze względu na zawartość wapnia jest mniej wytrzymały na środki chemiczne, tak więc należy uważać przy jego czyszczeniu. Również występuje w wielu barwach: czarnej, szarej, czerwonej czy zielonej i jest stosunkowo łatwy w obróbce.

Poza wymienionymi materiałami istnieje oczywiście jeszcze wiele innych, które mogą być zastosowane. Przy wyborze warto powiedzieć sprzedawcy czego oczekujemy, a on z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedni materiał. Dobrze dobrane płytki podłogowe sprawią, że nasze wejście do domu będzie się świetnie prezentować przez wiele, wiele lat i na pewno wyróżni się wśród nudnych i szarych domów sąsiadów.

Stopka autorska: płytki podłogowe – http://www.rogala.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 6)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz