Schody z kamienia jako efektowne wykończenie domu

Schody są ważnym elementem domu i mieszkania. Jeśli są częścią naszych wnętrz, warto pomyśleć o ich wyeksponowaniu. Niezależnie od tego, czy są kręte, proste, długie czy krótkie, ważne by były przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Konstrukcja schodów jest nierozerwalną częścią naszego domu, warto zatem zadbać o to, by komponowała się z pozostałymi aranżacjami a równocześnie była ozdobą sama w sobie.

Reklama

Materiał na schody może być różny. Jeśli jednak chcemy, by były one eleganckie i wysublimowane, nadawały wnętrzom oryginalny charakter, najlepszym materiałem wykończeniowym będzie kamień. Schody z naturalnego kamienia są praktyczne i wygodne, łatwo się je czyści i zawsze są eleganckie. Schody z granitu i schody z piaskowca są polerowane i pięknie odbijają w sobie poszczególne elementy wyposażenia wnętrz. Nie powinniśmy się obawiać, że ich powierzchnia może być zbyt śliska, albowiem w obecnej chwili wykonuje się schody w technologii płomieniowanej jako specjalnej technologii obróbki antypoślizgowej.

Jeśli już zdecydujemy się na wykorzystanie kamienia naturalnego na schodach, musimy zastanowić się nad jego rodzajem i odpowiednio dobrać kolorystykę. Zasada doboru barw i odcieni schodów jest taka sama jak doboru koloru poszczególnych wnętrz. Powinniśmy wiedzieć, że kolory ciemniejsze optycznie pomniejszają wnętrza, jaśniejsze – powiększają przestrzenie. Ponadto schody z granitu , czy schody z piaskowca mają swoje odcienie od barw cieplejszych po barwy zimne. Efekt ostateczny powinien korelować z pozostałymi wnętrzami, szczególnie tymi, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie schodów. Schody z piaskowca, marmuru , czy innego kamienia naturalnego nie potrzebują dodatkowego tła, często bowiem same są ozdobą salonów, czy holów.

Schody z kamienia uwielbiają światło. Delikatne akcenty świetlne, ukryte paski ledowe nadadzą im dodatkowej oprawy i akcentu. Dobrze zaprojektowane i przemyślane oświetlenie będzie dopełnieniem efektu wizualnego całości.

W naszym kraju posiadamy szeroką bazę fachowców, nie tylko kamieniarzy, służących profesjonalną poradą w kwestii kamienia Schody z kamienia naturalnego, schody z granitu, czy też schody z piaskowa potrzebują nie tylko szczególnej oprawy i wykończenia, ale również dbałości o nie. Fachowiec kamieniarz pomoże nam dobrać odpowiednie środki czyszczące zabrudzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu ich połysku i bez ingerencji w strukturę kamienia. Tak pielęgnowane schody będą nam służyły przez długie lata, a ich wygląd będzie zawsze robił pozytywne wrażenie na gościach odwiedzających nasze mieszkanie czy dom.

Stopka autorska: ex-trade.pl – schody z kamienia naturalnego

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz