Seks po menopauzie

Kiedy dziewczynka po raz pierwszy dostaje okresu mówi się, że właśnie stała się kobietą. Czy to oznacza, że po menopauzie przestaje nią być? To pokutujące wśród kobiet myślenie przekłada się na różne sfery ich życia, w tym na ich życie seksualne, a raczej jego brak. Dla wielu kobiet menopauza oznacza bowiem koniec z seksem.

Reklama

zakochana paraMenopauza to ten czas w życiu kobiety, kiedy w jej organizmie zachodzą liczne zmiany fizyczne, fizjologiczne i hormonalne. Kobiety przestają się wtedy czuć pełnowartościowymi kobietami, czują się mniej atrakcyjne i mniej pociągające seksualnie. Jeśli do tego dodać suchość w czasie stosunku i problemy z podnieceniem można stwierdzić, że rzeczywiście seks po menopauzie nie ma sensu.

Nic bardziej mylnego. Menopauza to doskonały moment na to, aby odświeżyć nieco swoje życie seksualne i wraz z partnerem zacząć poznawać się na nowo. Seks po menopauzie może naprawdę być lepszy niż kiedykolwiek. Trzeba tylko zmienić myślenie i bardziej się postarać, a seks z czegoś niepotrzebnego stanie się tym elementem życia, bez którego trudno będzie wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie.

Menopauza dotyka kobiety pomiędzy 40. a 58. rokiem życia. Najczęściej następuje około 50-tki. Czy to nie wtedy kobietom przydarzają się gorące romanse? Czy to nie wtedy znajdują swoich nowych, albo nawet pierwszych życiowych partnerów? Z pewnością nie są to związki wyłącznie platoniczne. Wręcz przeciwnie. Są to związki oparte na gorącej i zmysłowej miłości. Właściwie dopiero po 50-tce można naprawdę zacząć cieszyć się seksem.

Zakochani nastolatkowie, choć przeżywają swoją miłość i pierwsze stosunki seksualne bardzo mocno i bardzo burzliwie, jeszcze mało wiedzą o życiu, a przede wszystkim życiu seksualnym. Nie stać ich też na otwartość w mówieniu o swoich potrzebach, szczególnie że te potrzeby nie są właściwie jeszcze do końca uświadomione.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ludzi, którzy mają za sobą już połowę życia. Jedni z nich niejednego już w życiu spróbowali, inni zaś tak jak nastolatkowie nadal opierają swoje życie seksualne na tym samym schemacie. Menopauza to ten okres w życiu kobiety, kiedy musi ona na nowo poznać swoje ciało. Na nowo jej ciało musi też zacząć poznawać jej partner. Jest to doskonały moment na to, aby wprowadzać w życie swoje seksualne fantazje i próbować rzeczy, których się do tej pory nie robiło. Życiu seksualnemu po 50-tce powinno przyświecać przekonanie, że jeśli się czegoś w tym momencie nie spróbuje, nie spróbuje się tego już nigdy.

Po szczenięcej miłości ludzi młodych następuje etap miłości małżeńskiej. Seks wtedy też nie jest idealny. Staranie się o dziecko, albo unikanie ciąży potrafi zabić nawet najbardziej zmysłowy związek i odebrać chęć na seks. Świadomość tego, że tuż za ścianą śpią dzieci, które w każdym momencie mogą przyjść i „nakryć” swoich rodziców też nie pomaga w przeżywaniu zmysłowej miłości.

Większość kobiet, których „dopadła” menopauza nie ma już małych dzieci. W większości przypadków ich dzieci są już poza domem i zakładają własne rodziny. Chcąc uprawiać seks po menopauzie nie trzeba się więc nikogo krępować, na nikogo uważać, przed nikim nie trzeba się tłumaczyć. Ma się czas, swobodę i przestrzeń, aby cieszyć się swoim życie seksualnym. Nie trzeba się też martwić o niechcianą ciążę, albo stresować tym, że chce się założyć rodzinę. Te wszystkie problemy można pozostawić za sobą.

Opory przed seksem po menopauzie tkwią najczęściej tylko w psychice kobiety. Co prawda uczucie suchości i problemy z wytwarzaniem śluzu też stanowią poważny problem, ale i na to znajdzie się rada. Problemy z uzyskaniem podniecenia i odpowiedniego nawilżenia można odwrócić na swoją korzyść. Wystarczy grę wstępną traktować nie jako przykry obowiązek, lecz jako element wartościowy i wiele wnoszący do aktu seksualnego, a doznania mogą być naprawdę wyjątkowe. Warto też korzystać z dostępnych na rynku środków nawilżających, albo preparatów wzmagających podniecenie seksualne.

Jak sprawić, żeby po menopauzie cieszyć się seksem jak nigdy dotąd? Przeszkodą w jakości życia seksualnego mogą być tylko monotonia, brak kreatywności, albo opory w informowaniu partnera o własnych potrzebach. Jeśli te wszystkie przeszkody da się pokonać może się okazać, że seks po menopauzie nie tylko jest możliwy, ale też że jest naprawdę wyjątkowy.

Stopka autorska: Menopauza – http://www.domowelaboratorium.pl/menopauza-test.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz