Seul – serce Korei Południowej

Seul wyznacza wzorzec – metropolii, ośrodka kultury, jakości życia, doskonale zorganizowanego transportu i ludzkiej charyzmy.

Reklama

seul

Korea po podziale w latach 50. poszła dwiema drogami. Na terenie na północ od 38. równoleżnika kilkanaście milionów ludzi głoduje nie mając pojęcia o tym jak wygląda współczesny świat.

W tym samym czasie stolica Korei Południowej rozwija się. Miasto posiada gestą sieć dróg i świetną komunikację miejską. Linie lotnicze skupiają się na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Incheon. Osiem linii metra posiadających oznaczenia w języku angielskim przewozi codziennie tysiące pasażerów.

Centrum Seulu ulokowane jest w historycznej dzielnicy, na obszarze dawnego starego miasta dynastii Joseon. To miejsce skupia pałace, instytucje, firmy oraz hotele ulokowane pośród malowniczych rynków miejskich.

Przez miasto płynie piekna rzeka Han, która rozdziela je na dwie części. Dzielnica Gangnam-gu jest z racji położenia atrakcyjna biznesowo. W tym rejonie Seulu znajduje się Centrum Handlu Światowego w Korei (The World Trade Center of Korea), gdzie organizowane są rozmaite wystawy.

Wyspę Yeouido na rzece Han zaadaptowano na wzór nowojorskiego Manhattanu. Stoją na niej nowoczesne drapacze chmur.

Seul był organizatorem igrzysk olimpijskich – pozostałościami po tym wydarzeniu jest Stadion Olimpijski, Park Olimpijski oraz Park Rozrywki Lotte.

Obowiązkowym punktem wycieczek jest deptak Jongno zwany drogą dzwonów. Jednym z zabytków jest dzwon będący pozostałością po czasach gdy otwieranie i zamykanie bram głoszono jego biciem.

Najokazalszym obiektem miasta sa pałace królewskie dynastii Joseon. Kompleks Gyeongbokgung zamuje ponad 40 akrów. Wśród bujnej roślinności leży pałac oraz przynależące do niego pawilony, ogrody i rozłożyste pagody. W jego obrębie znajduje się Narodowe Muzeum Folkloru. Z punktu widzenia Europejczyka bardzo interesujące – odmienne od naszej kultury obyczaje, tradycje, rytuały, strój należą do stałej ekspozycji. Prezentowane w nim życie koreańskie zaskakuje przywiązaniem i szacunkiem do przodków.

Seul - miasto

Ważne dla miasta z historycznego punktu widzenia są pozostałości po murach obronnych. Pochodzące z XIV i XV wieku obiekty spajały niegdyś bramy. Pozostało kilka. Przy Nam-demun leży targ na którym można zakupić dosłownie wszystko.

Stopka autorska: hotele – http://www.esky.pl/hotele

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz