Serwer reseller – do czego służy i ile kosztuje?

serwer reseller to wydzielona część serwera dedykowanego

serwer reseller to wydzielona część serwera dedykowanego

Serwer reseller to funkcjonajne narzędzie hostingowe. Nie jest to fizyczny serwer, a oprogramowanie – zupełnie jak w przypadku serwerów www. W rzeczywistości serwer reseller to nakładka, która pozwala na odgórne zarządzanie wieloma kontami klienckimi typu serwer www. Dzięki temu właściciel serwera reseller może odsprzedawać powierzchnię serwera. Serwer reseller znajduje swoje przeznaczenie w agencjach interaktywnych – gdy te oprócz tworzenia stron internetowych, sprzedają również swoim klientom hosting w pakiecie. Odsprzedaż w tej formie cechuje się wysokimi marżami. Druga możliwość to założenie własnej firmy hostingowej. Usługa typu serwer reseller umożliwia łatwy start – obniża próg wejścia w ten biznes. Zakup i utrzymanie dedykowanego serwera wymaga znacznie większych nakładów finansowych.

Reklama

Ile kosztuje serwer reseller?

Serwery reseller dostępne są w różnych cenach. Firmy hostingowe udostępniające taką usługę, najczęściej po prostu zwielokrotniają jej cenę w stosunku do serwera www. W ten sposób rekompensują sobie fakt, że ich klient będzie mógł odsprzedawać powierzchnię serwera z zyskiem dla siebie. Gdyby nie miał takiej możliwości i każdemu swojemu klientowi rejestrował serwer www w firmie hostingowej, firma ta zyskałaby znacznie więcej. Serwer reseller jest zatem usługą, w której firma hostingowa zarabia trochę mniej, dzieląc się zyskiem ze swoim klientem.

Inną formą wyceny usługi typu serwer reseller jest stosowanie takiego samego cennika jak w przypadku serwerów www. W tym przypadku klient serwera dopłaca za każde utworzone subkonto. Ponownie jest to korzystne dla obu stron – firma hostingowa zarabia mniej, ale zarabia. Klient zarabia natomiast na odsprzedaży powierzchni.

Jak wybrać dobry serwer reseller?

Przy wyborze serwera reseller warto bazować na opinii bliskich osób. Od jakości firmy hostingowej, która oferuje taką usługę, będzie bowiem zależeć również jakość naszych usług. Należy zdecydowanie zrezygnować z tego, by głównym kryterium wyboru była cena. Jakość w przypadku takich usług ma największe znaczenie. Szybki i fachowy kontakt z obsługą klienta, wysoka stabilność i wydajność serwera, pozytywny wizerunek wśród internautów to zdecydowanie ważne cechy. Dlatego przed wyborem firmy hostingowej, warto wcześniej odezwać się do jej Biura Obsługi Klienta czy spytać na forum, co inni myślą na temat danej firmy. Coraz częściej firmy hostingowe mają również swoje profile w sieciach społecznościowych takich jak Facebook. Warto zajrzeć na taki profil, zobaczyć w jaki sposób firma prowadzi dyskusje z użytkownikami, jakie pojawiają się na profilu opinie.

Stopka autorska: serwer reseller – http://serwer-reseller.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz