Siła marketingu czyli jak stworzyć atrakcyjny opis nieruchomości na sprzedaż

W dzisiejszych czasach, erze wszechobecnej reklamy, konsumenci zewsząd zasypywani są różnymi ofertami. Jak zatem przyciągnąć ich uwagę właśnie do twojego ogłoszenia?

Reklama

Tworząc daną ofertę należy skupić się na tym do jakich komunikatów współcześni odbiorcy ofert są przyzwyczajeni. Morze bodźców i komunikatów przez jakie przedzierają się użytkownicy Internetu sprawia, że zwracają oni uwagę na atrakcyjne zdjęcia, wyłapują informacje z kontekstu, ich uwagę przyciągają szybkie newsy.

 

Zdobywanie klienta poprzez opis nieruchomości możemy podzielić na trzy etapy:

-etap pierwszy – sprawienie, że odbiorca otworzy właśnie naszą ofertę,

-etap drugi – zapoznanie się z ofertą, przyswojenie sobie wad i zalet nieruchomości,

-etap trzeci – nawiązanie kontaktu potencjalnego klienta ze sprzedawcą nieruchomości.

 

W przypadku etapu pierwszego uwagę odbiorców, który wpisze w wyszukiwarkę portalu zrzeszającego ogłoszenia nieruchomości frazę np. mieszkania lublin przyciągną ciekawy nagłówek i atrakcyjne zdjęcia. Warto stworzyć krótkie streszczenie opisu, zamieścić w nim unikalną cechę nieruchomości i uczynić ją znakiem rozpoznawczym oferty.

Etap drugi angażuje najwięcej uwagi klienta. Dlatego sam opis nieruchomości warto przygotować bardzo starannie. Układ naszego ogłoszenia z przykładowej kategorii mieszkania lublin musi być przejrzysty, każdy akapit niech skupia się na jednym aspekcie oferty. Na koniec warto zamieścić podsumowanie głównych zalet nieruchomości, cenę oraz informacje kontaktowe. Zdania powinny być proste, krótkie, aby informacje w nich zawarte były jasne i czytelne dla klienta.

Druga płaszczyzna z której składa się opis nieruchomości to treść. Po pierwsze należy postawić na rzetelność opisu. Jeśli klient np. podczas prezentacji zauważy niezgodność opisu z daną nieruchomością wiarygodność sprzedającego automatycznie spada. Kolejną ważną kwestią jest sposób podawania cech nieruchomości. Warto wypracować sposób opisywania obiektu sekwencją CECHA – ZALETA – KORZYŚĆ. Ukazanie konkretnych korzyści o wiele bardziej zachęci klienta niż przedstawianie mu suchych faktów. W jego głowie od razu urzeczywistnią się zalety nabycia danej nieruchomości.

Ostatni etap. Klient zwrócił uwagę na nasze ogłoszenie, wśród wielu innych, przeczytał je i poznał zalety oferty. Teraz należy wzbudzić w nim jakąś akcję, sprowokować jego kontakt z nami. W przeciwnym wypadku powróci do innych ogłoszeń, zdekoncentruje się innymi możliwościami i nasza oferta znów zginie wśród tysięcy innych.

Wszystkie te wskazówki są dosyć proste i aby je zastosować nie trzeba posiadać rozległej wiedzy z dziedziny marketingu. Gwarancją powodzenia będzie również ogólny wygląd oferty, jej schludność i spójność, daje to potencjalnemu nabywcy poczucie profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Wszystko to pozwoli na stworzenie przejrzystej, a przede wszystkim efektownej oferty sprzedaży nieruchomości.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz