Prowadzisz sklep turystyczny? Na zysk poczekasz nawet kilka lat

Specjalistyczne sklepy ze sprzętem turystycznym dają zarobić nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Od tego na jakie wpływy możesz liczyć zależy jednak szeroko pojęta koniunktura gospodarcza i pogoda.

Reklama

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozwinięcie sklepu, którego podstawą jest sprzedaż sprzętu turystyczno-sportowego ze średniej i wysokiej półki. Według badań Polacy interesują się aktywnymi sposobami spędzania wolnego czasu i tak np. jedna z nadmorskich miejscowości – Mielno generuje potężne zyski tylko ze sportów wodnych. Wielu z nas wybiera także wyprawy górskie i wspinaczkę skałkową i chociaż na początku koszty zakupu butów czy rękawic nie są wielkie, to z czasem jeden kompletny strój potrafi kosztować nawet kilkaset do tysiąca złotych. Kompletowanie profesjonalnego sprzętu turystycznego to szansa dla osób, które myślą o założeniu sklepu internetowego.

Sklep turystyczny

sklep turystyczny

Profesjonalny sprzęt turystyczny i wymagający klienci

Analitycy podkreślają, że rynek artykułów turystyczno-sportowych w kraju rozwija się bardzo dynamicznie, tj. w skali ok. 10 % rocznie. Szansę na dobre zarobki mają jednak przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na dostarczanie artykułów do wymagających użytkowników. Bardziej zaawansowany, a tym samym droższy sprzęt doceniają mieszkańcy wielu miejscowości turystycznych, m.in. Mielna, Kołobrzegu, Darłowa, Suwałk czy Zakopanego. Sklepy online są jednak ograniczone i nie trafiają do wszystkich zainteresowanych, dlatego warto zdecydować się na otwarcie tradycyjnej placówki w dobrej lokalizacji.

Koszty związane z prowadzeniem sklepu turystyczno-sportowego

Należy przygotować się jednak na duże wydatki, ponieważ otwarcie dużego sklepu z szerokim asortymentem może sięgać nawet 500 tys. zł. Samo wynajęcie lokalu w popularnym centrum handlowym to niekiedy koszt do ok. 30 tys. euro za metr kwadratowy. Do tego towar oraz kilku pracowników i z finansowaniem takiego przedsięwzięcia problemy może mieć nawet zaufany pożyczkobiorca.

Na zwrot z inwestycji zazwyczaj trzeba poczekać przez dwa, trzy lata. Początkujący przedsiębiorcy mogą zrezygnować jednak z olbrzymich powierzchni sklepowych i wybrać boksy o wielkości od 6o do 80 metrów kwadratowych. Samych klientów warto szukać w większych miastach, tj. powyżej 500 tys. mieszkańców, ponieważ grupa docelowa w mniejszych ośrodkach może być zbyt wąska i może okazać się, że sklep nie jest rentowny.

Stopka autorska: Mielno – http://tomielno.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.8/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz