Otwarcie sklepu internetowego nie musi być wcale kosztownym przedsięwzięciem jakby się mogło wielu osobom wydawać. Warto zainteresować się platformą PrestaShop, która bije rekordy popularności wśród rozwiązań e-commerce.
Czy funkcjonalność spełni nasze oczekiwania ?
W chwili podjęcia decyzji o otwarciu sklepu internetowego wielu z nas nie ma pojęcia jakie narzędzia będą przydatne do skutecznego i wygodnego przeprowadzania transakcji handlowych. Wybieramy najczęściej jak najkrótszą drogę by nasze oferty zaistniały niemalże natychmiast w wyszukiwarkach internetowych. Po pewnym czasie prowadzenia sprzedaży właściciele przekonują się, że ich wymagania w rzeczywistości są o wiele większe niż potrafią sprostać pochopnie wybrane oprogramowania sklepowe.
Nie bez przyczyny Prestashop zdobyło bardzo dużą popularność rynkową, a to dzięki temu, że nad rozwojem oprogramowania pracuje tysiące ludzi z całego globu, ponieważ Presta Shop jest wolnym oprogramowaniem. Nie sposób zliczyć ilość funkcji w jakie wyposażony jest sklep, w rzeczywistości większość z nich nie jest wykorzystywana na co dzień, jednak daje użytkownikom komfort możliwości. Zastosowanie wybranych opcji wytycza typ sprzedawanych przedmiotów, które mogą wymagać przypisania cech, atrybutów czy dodatkowych informacji od Klienta.
Do dyspozycji mamy szereg narzędzi związanych z obsługą wielu języków, konfiguracją sposobów wysyłek czy to płatności. Mimo tego, że platforma ta pochodzi z Francji została dostosowana aby móc funkcjonować niemalże w każdym kraju, co jest bardzo ważne biorąc choćby pod uwagę zróżnicowanie pod kątem prawnym.
Należałoby również wspomnieć, że sklepy Prestashop posiadają budowę modułową, która umożliwia dodatnie nowych opcji w czasie funkcjonowania sprzedaży. Dzięki temu mamy możliwość wzbogacenia narzędzia o dodatkowe innowacyjne rozwiązania, które mogły nie istnieć w czasie gdy zaczynaliśmy przygodę z handlem online (np. funkcje związane z promocją na facebook).
Niskie koszta prowadzenia, utrzymania sklepu
Ze względu na to, że Prestashop jest wolnym oprogramowaniem możemy go używać całkowicie bezpłatnie, ponosząc przy tym jedynie koszta utrzymania, które są standardowym, nieodłącznym „obowiązkiem” osób czy to firm prowadzących choćby stronę internetową.
Aby nasz sklep widniał w Internecie musi posiadać domenę, która zazwyczaj jest nazwą prowadzonej działalności internetowej. Roczny koszt utrzymania www oscyluje w granicach 50 – 100 zł i zależy jest głównie o typu domeny (jej końców np.: com bądź pl) oraz od operatora jakiego wybierzemy do utrzymywania naszych usług. Warto rozejrzeć się za najniższymi cenami, ponieważ zróżnicowanie może być bardzo duże, a usługodawca w tym wypadku nie jest aż tak istotny.
Kolejnym niezbędnym elementem jest miejsce, w którym będą przechowywane pliki sklepu, dzięki czemu nasz sklep jest zawsze dostępny dla potencjalnych Klientów przez 24 godziny na dobę. Sklep wysyłkowy Prestashop nie ma wygórowanych wymagań, które również zależne są od ilości produktów. Na ogół może spotkać się kosztami rozsądnego serwera w przedziale od 100 – 300 zł za rok.
Stopka autorska: Prestashop – http://www.selljus.pl
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!