Sklepy z odzieżą używaną coraz popularniejsze

Jeszcze kilka lat temu tak zwane chodzenie “na ciuchy”, czylli do sklepów z odzieżą używaną, było czymś do czego nie wypada się przyznawać w towarzystwie. Dzisiaj sklepu z tanią odzieżą robią zawrotna furorę wśród młodych ludzi, a wizyty we wszelkiego rodzaju szmateksach są normą.

Reklama

odzieżStało się tak między innymi dlatego, że sklepy z odzieżą używana przestały odstraszać – coraz częściej widzimy w nich czyste, wyprane ciuchy na wieszakach a nie brudne śmierdzące szmaty wrzucone byle jak do koszy. To na pewno pierwsza przyczyna. Drugą jest kryzys ekonomiczny sprzed kilku lat, który na trwałe przekonał wielu klientów zarówno do dyskontów spożywczych jak i do sklepów z tania odzieżą ( a przy okazji uświadomił im, że nie zawsze kupując droższe rzeczy faktycznie dostana nowa jakość).  Ale kryzys i poprawa jakości sklepów to niejedyne powody, dla których odzież używana przezywa renesans.

Bo nie możemy także pomijać ideologicznej strony zakupów. Second handy to kopalnia pomysłów dla indywidualistów i hipsterów. Idąc na ciuchy możemy mieć pewność, że znajdziemy coś, czego nie ma  popularnych sieciówkach, a tym samym coś co pozwoli nam się wyróznić w tłumie.  Second handom pomaga tez moda na vintage. Oczywiście nie każdemu uda się trafić w sklepie z tania odzieżą na suknię diora, ale jakieś perełki od czasu do czasu się zdażają.

Drugi powodem – oprócz potrzeby oryginalności – jest niechęć do uczestniczenia w wyścigu szczurów. Ludzie po 20tym roku życia bardzo chętnie odcinają się od tego co im się kojarzy z korporacyjnym kieratem – dlatego właśnie wybierają second handy i sklepy z tanimi ciuchami. Odzież na wagę – szczególnie gdy “na szmateksie” uda się znaleźć jakiś naprawdę fajny ciuch – to świetny sposób, aby odróżnić się od będących we niewoli mody i kilku markowych butików “japiszonów”.

Oczywiście rynek odpowiada na rosnące zapotrzebowanie. Sklepy z używana odzieżą powstają jak grzyby po deszczu.

Stopka autorska: odzież używana – http://www.bigastyl.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz