Jak zaplanować sprawną przeprowadzkę?

Jak zaplanować skuteczne przeprowadzki? Przede wszystkim o przeprowadzce trzeba pomyśleć minimum dwa miesiące wcześniej przed planowanym terminem. Na początku należy przygotować plan nowego lokalu i spisać listę rzeczy, które chce się ze sobą zabrać do nowego mieszkania.

Reklama

przeprowadzkaBardzo ważne jest skontaktowanie się wcześniej z odpowiednią firmą dbającą o przeprowadzki i ustalenie kosztu usługi. Następnie należy powiadomić wszystkich znajomych, rodzinę, sąsiadów, urzędy i instytucje, które muszą dowiedzieć się o nowym adresie. Miesiąc wcześniej trzeba zarezerwować ostateczny termin przeprowadzki i poinformować firmę kurierską bądź przewozową. Tylko dokładnie zaplanowane przeprowadzki są skuteczne i zaoszczędzają problemów. Najlepiej jest już w tym czasie skompletować wszystkie najważniejsze dokumenty i uporządkować piwnicę czy garaż. Jeśli mieszkanie wymaga naprawy to również dobrze jest wykonać drobny remont zanim zostanie oddane nowemu właścicielowi. Trzeba pamiętać o rozwiązaniu umowy z dostawcami mediów takimi jak: telefon, Internet czy telewizja cyfrowa, chociaż często jest to ten sam dostawca.

Ale uporządkowanie i załatwienie wszystkich spraw w starym mieszkaniu to nie wszystko, nie można pozwolić sobie na to, że wprowadzając się do nowego mieszkania, mamy w nim jeszcze niedokończone remonty. Jeśli przyjedziemy z wszystkimi swoimi rzeczami, to powinno do nas w tym momencie należeć tylko rozpakowanie się i uporządkowanie wszystkich naszych rzeczy, tak aby bałagan się nie zwiększał, tylko robił się coraz mniejszy.

Stopka autorska: przeprowadzki – http://www.przeprowadzka.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.2/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz