Skuteczne formy promocji w internecie

Rozpoczynając jakikolwiek biznes musimy nawet we wstępnym budżecie uwzględniać nakład finansowy przeznaczony na promocję w internecie. Posiadanie strony internetowej jest praktycznie nieodłącznym elementem współczesnego biznesu. Witryna internetowa jest naszą wizytówką, ale także drugim adresem. Duża liczba klientów może zostać pozyskana za pośrednictwem różnych form reklamy w sieci.

Reklama

Co jest najskuteczniejsze?

przeglądarka internetowaPrzede wszystkim należy skupić się na analizie branży i działań konkurencji. Warto zobaczyć w co inwestują przedsiębiorcy o podobnym profilu działalności, jak się reklamują. Aby ich wyprzedzić można zastosować prosty algorytm – muszę zrobić to co reszta i zrobić to mocniej lub powielić ich działania i dodać własne. Najlepszym przykładem będzie pozycjonowanie – należy wybrać najlepsze dla siebie frazy i sprawdzić ich konkurencyjność. Często może się okazać, że niektóre proste do pozycjonowania (więc tanie) frazy mają niską konkurencyjność, natomiast wielu użytkowników szuka naszych usług korzystając z tych właśnie fraz.

Skuteczną promocję umożliwiają również internetowe katalogi stron, portale branżowe i kampanie boksów sponsorowanych. Warto pamiętać, aby wszystkie treści reklamowe były unikatowe, nie kopiowane. Pod żadnym pozorem nie powinno się kopiować treści z własnej strony internetowej w celach reklamowych w sieci. Spowoduje to obniżenie ich wartości dla wyszukiwarek co negatywnie odbije się na pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Czego należy unikać?

Nie powinniśmy się dać namówić na różnego rodzaju programy partnerskie służące wymianie linków. Jeśli nasza wiedza o SEO jest niska to nieumiejętne stosowanie systemów SWL może nawet doprowadzić do wyrzucenia naszej strony z wyników wyszukiwania. Dodatkowo należy pamiętać, że jeśli chcemy zarabiać na naszej stronie, musimy ostrożnie dobierać reklamodawców. Systemy automatycznie wyświetlające boksy reklamowe często wybierają reklamy tematycznie, więc może dojść do sytuacji w której na naszej stronie będziemy reklamować konkurencję. Starajmy się również kłaść nacisk na czytelność strony, która również przełoży się na przejrzystość całej naszej oferty. Często chaos na stronie może zniechęcić potencjalnego klienta.

Stopka autorska: katalogi stron – http://www.obszerny.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz