Jak wybrać dobre słuchawki?

Użytkownicy elektroniki są naprawdę różni. Jedni zwracają uwagę jedynie na cenę, inni przede wszystkim na jakość a jest też grupa, dla której głównym wyznacznikiem jest wygląd urządzenia. Nie jest to nic dziwnego biorąc pod uwagę jak różni ludzie żyją w obrębie jednego kraju. Dlatego producenci starają się nam dostarczać produkty dla każdej grupy, kierując się głównie chęcią zysku. Przy tym wszystkim muszą jednak spełnić oczekiwania konsumentów a co za tym idzie obie strony są zadowolone.

słuchawki

Na rynku słuchawek sytuacja kształtuje się podobnie. Wiele osób wybierając słuchawki bierze pierwsze lepsze z brzegu tylko dlatego,  że ich cena im odpowiada. Inni natomiast stawiają na dobre brzmienie i to ono jest dla nich niezwykle ważne. Często bywa tak, że ta część osób z tej pierwszej grupy z czasem przechodzi do tej drugiej bo gdy raz poznają dobry dźwięk trudno im od niego odejść. W drugą stronę transfery są znacznie rzadsze.

Oprócz ceny i jakości trzeba zdecydować się też na konkretny typ. Obecnie na rynku mamy do wyboru najróżniejsze słuchawki bezprzewodowe, słuchawki nauszne czy słuchawki douszne. Każde z nich mają swoje wady i zalety i każde z nich dla jednych osób są poręczniejsze a dla innych mniej. Na przykład słuchawki dokanałowe dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu nie trzeba aż tak głośno słuchać samej muzyki. Z drugiej jednak strony taka izolacja nie jest zbyt zdrowa dla ucha i może skończyć się zapaleniem.

Słuchawki nauszne często używane są przez osoby aktywne fizycznie, ponieważ dobrze trzymają się na głowie i można z nimi wykonywać nawet najbardziej skomplikowane akrobacje na przykład na desce snowboardowej.  Są one jednak przeważnie znacznie droższe jednak przy tym dają lepszą jakość dźwięku.

O kolorystyce nowych słuchawek moglibyśmy pisać bardzo długo. Teraz producenci starają się dopasować je do każdej grupy i jeden model wychodzi w przynajmniej kilku kolorach. Inny kolor przeważnie wybierają kobiety a inny mężczyźni.

Nawet najlepsze słuchawki nie dadzą oczekiwanego efektu gdy mamy słaby odtwarzacz mp3. Dlatego wydając nasze pieniądze należy również i to wziąć pod uwagę.

Stopka autorska: słuchawki – http://elpik.pl/19-sluchawki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz