Smak Andaluzji – oliwki

Znana na całym świecie kuchnia hiszpańska jest sumą tego, co najlepsze we wszystkich regionach tego pięknego kraju. Jest w czym wybierać, ponieważ każdy zakątek Hiszpanii wnosi coś do tej niezwykłej mieszanki smaków i kulinarnych wrażeń. Najbardziej wysunięta na południe Andaluzja zapewnia wiele przyjemności kulinarnych wszystkim smakoszom.

Reklama

oliwkiNajsłynniejsze hiszpańskie dania z tego regionu to chłodnik pomidorowy. Warto jednak zauważyć, że chłodne zupy stanowią w tym regionie niemałą grupę dań, więc spokojnie można wybierać w wielu odmianach. Inne hiszpańskie potrawy tego typu to słynna zimna zupa czosnkowa, która jest podawana z migdałami. Takiej kombinacji nie oprze się żaden smakosz. Oczywiście, nie można mówić o kuchni andaluzyjskiej, jeśli nie wspomniałoby się o jej nieodzownym elemencie – przekąskach, które są nazywane tapas. Te małe hiszpańskie dania są określane już mianem kultowych. W Hiszpanii bez problemu znajdziemy bary, w których są serwowane tylko i wyłącznie tapas. Do smaków Andaluzji należy także jagnięcina oraz podroby, które podaje się na przykład w postaci soczystego i aromatycznego gulaszu. Najsmaczniejsze hiszpańskie potrawy można dobrać pod względem wielkości oraz składników, ponieważ Hiszpania jest krajem bardzo różnorodnym i tak naprawdę w każdym jej regionie możemy zjeść miejscowe specjały oraz dania narodowe, które można skosztować w całej Hiszpanii.

Warto zwrócić też uwagę na to, że hiszpańskie dania są lekkie, dzięki czemu nie obciążają zbytnio żołądka. Oczywiście do każdego obiadu i kolacji możemy zamówić lekkie wino obiadowe, które wspomoże nasze trawienie. W Andaluzji koniecznie trzeba skosztować sherry, ponieważ to z tego wiśniowego likieru słynie ten region. Będą c w Andaluzji nie można tez nie skosztować słodkich i soczystych pomarańczy, które rosną tam w przepięknych gajach. Robione są z nich soki, poza tym pomarańcze są też składnikiem, bez którego nie obejdą się niektóre hiszpańskie potrawy. Warto odbyć tę podróż kulinarną.

Stopka autorska: hiszpańskie potrawy – http://www.hiszpanskieoliwki.pl/przepisy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz