Soczewki kolorowe dla nastolatków

Soczewki kolorowe to marzenie niejednego nastolatka, którę dzisiaj może zostać z powodzeniem spełnione ze względu na niską cenę i ogólnie szeroką dostępność tego typu produktów.

Reklama

okoSzkła kontaktowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych zarówno tradycyjnie u optyka, jak również w sklepach internetowych lub na bardzo popularnych obecnie aukcjach. Zasada jest jednak taka, że wszystkie zakupy najlepiej robić w sprawdzonych miejscach. Dzięki temu można uniknąć ryzyka kupienia produktu podrabianego lub niepełnowartościowego. Czasami również na niepewnych aukcjach osoby sprzedają soczewki, których termin używalności właśnie się kończy. Takich szkieł po prostu nie opłaca się kupować. Czasami warto wydać trochę więcej, ale mieć produkt pełnowartościowy.

Nastolatkowie powinni przestrzegać również innej zasady. Zanim kupią soczewki, nawet szkła kolorowe, powinny udać się do optyka, który wymierzy dla nich wszystkie parametry takich szkieł kontaktowych i dobierze właśnie takie soczewki kolorowe, które będą pasowały do ich kształtu i struktury oczu. Ominięcie tego etapu na drodze do kupna szkieł kontaktowych to nie najlepszy pomysł, ponieważ może nie tylko doprowadzić do trudnego do zniesienia uczucia dyskomfortu podczas noszenia źle dopasowanych szkieł kontaktowych, ale także nawet do pogorszenia jakości widzenia. Osoby mające całkiem zdrowe oczy mogą w takiej sytuacji zacząć gorzej widzieć. Takie pogorszenie wzroku nie jest najlepiej widziane, nawet przez nastolatków, którzy potrafią sporo znieść.

W trakcie dobierania kolorowych soczewek warto pamiętać o tym, że najprościej jest dopasować szkła do jasnych oczu. Taki kolor tęczówki przyjmie każdego rodzaju soczewkę. Na ciemnych oczach jasne soczewki mogą wyglądać nie najlepiej.

Na koniec kilka słów o pielęgnacji soczewek. Wymaga ona systematyczności i staranności. Jeśli młoda osoba nie może sprostać temu zadaniu, nie powinna nosić szkieł kontaktowych. Zamiast nich lepiej, żeby zakładała na noc okulary. Ich noszenie może jest mniej wygodne, jednak nie wymaga tyle działań pielęgnacyjnych, jak to jest w przypadku szkieł kontaktowych.

Stopka autorska: soczewki kolorowe – http://www.bezokularow.pl/c10_soczewki_kolorowe.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz