Spersonalizowane biurko i krzesło ułatwią Ci pracę

Wiele osób większość swojego czasu pracy spędza przy biurku. Korzystając z komputera lub sporządzając notatki często jest to 8 godzin spędzonych na siedząco w pracy. Ważne jest, żeby miejsce pracy było dobrze zaprojektowane, zaaranżowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb każdego pracownika oraz utrzymane w czystości. Dobrze zaprojektowane biuro to połowa sukcesu. Kiedy pracujemy w nieładzie, bardzo ciężko jest nam się skupić i być efektywnym. Warto więc zainwestować w funkcjonalne i ergonomiczne meble do biura.

Reklama

Należy pamiętać, że praca w pozycji siedzącej może być źródłem wielu problemów zdrowotnych. Dopasowane stanowisko pracy to nie kaprys, ale konieczność. Jeśli więc nie jest nam wygodnie przy własnym biurku, nie bójmy się powiedzieć o tym przełożonym. Im również zależy na tym, abyśmy w pracy odczuwali komfort psychiczny, dzięki któremu będziemy bardziej wydajni.

Najbardziej  potrzebne meble biurowe to oczywiście biurko, krzesło oraz szafka (szafa) na dokumenty (dostępne np. w ofercie firmy Meblant). Aby warunki pracy były komfortowe należy dobrać meble do naszego wzrostu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość dostosowania do własnych potrzeb nie tylko wysokości siedziska, ale również wysokości biurka. Jednak aby można było zastosować to w praktyce, musimy wiedzieć jaka wysokość biurka i krzesła jest dla nas odpowiednia.

Standardowo blat biurka powinien znajdować się na wysokości 75-90 cm nad ziemią, a krzesło powinno mieć możliwość regulacji wysokości siedziska do 50 cm. Odpowiednie krzesło powinno posiadać również wygodne podłokietniki i odpowiednią twardość. Najwygodniejsze do pracy biurowej będzie krzesło obrotowe. Wysokość krzesła powinna być tak ustawiona, aby podłokietniki znajdowały się mniej więcej na wysokości blatu biurka. Wtedy podczas pracy nasze przedramiona będą swobodnie na nich spoczywać, dzięki czemu nasze nadgarstki i dłonie będą mogły pracować bez obciążeń. W prawidłowej pozycji kąt pomiędzy ramieniem a przedramieniem powinien być lekko rozwarty. Dobrym pomysłem są również fotele z regulowanym zagłówkiem, które pozwolą zrelaksować się mięśniom szyi.
Właściwa wysokość krzesła to taka, która pozwoli na ułożenie stóp płasko na podłodze. Nogi natomiast powinny być zgięte pod kątem prostym. Jeśli krzesło będzie zbyt wysoko, ucisk jego krawędzi pod kolanami utrudni krążenie. Ze względu na to osobom niskim zaleca się stosowanie podnóżków.

Wygodne biurko jest w pracy podstawą. Jeśli będzie źle wyprofilowane i nie pozwoli nam na wygodne ustawienie komputera, może doprowadzić do bólu kręgosłupa i nadgarstków. Dobre biurko komputerowe powinno mieć specjalnie wyprofilowaną przednią krawędź, tak żeby w trakcie pracy można było wsunąć się pod blat maksymalnie głęboko i oprzeć nadgarstki oraz czasami także łokcie na blacie biurka. Trzeba pamiętać również o ustawieniu monitora na odpowiedniej wysokości – górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku.

Najlepiej po odpowiednie meble biurowe wybrać się do specjalisty. Funkcjonalne, trwałe i estetyczne meble biurowe o bardzo wytrzymałej konstrukcji można zamówić w firmie Mablant. Jej pracownicy wybiorą z dostępnych opcji odpowiednie meble do naszych wymagań, albo zaprojektują je indywidualnie. Wszystko dla zapewnienia komfortu potrzebnego nam do pracy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz