Sposób na minimalistyczną łazienkę

Obecnie obowiązuje na świecie ciągłe dążenie do minimalizmu. To co małe, skromne i delikatne jest ładniejsze i pożądane. Minimalizm widoczny jest w kuchni czy modzie. Tendencja ta zauważalna jest także wśród topowych designerów wnętrz. Coraz więcej projektów opartych jest na zasadzie im mniej, tym lepiej. Minimalizm w aranżacji wnętrz dotarł także do łazienki.

Reklama

odplyw liniowyNowocześni, modni młodzi ludzie aranżując wnętrze łazienki także hołdują wspomnianej zasadzie. Rezygnując z fikuśnej armatury stawiają na prawdziwy i ekologiczny kamień. Widać to na ścianach łazienki oraz blatach skromnych szafek z naturalnego, niemalowanego drewna. Najpopularniejszym obecnie kamieniem jest granit i to on króluje najczęściej w minimalistycznych wnętrzach. Projektanci stawiają także na lustra, które wizualnie powiększają pomieszczenie. W minimalistycznej łazience nie może zabraknąć prysznica, nie będzie to jednak standardowy kran plus brodzik. Chcąc mieć nowoczesną i modną aranżację montujemy odpływy liniowe, panele prysznicowe oraz kabinę prysznicową z litego szkła.

Odpływ prysznicowy to obecnie hit. Składa się z minimalistycznej listwy maskującej ze stali nierdzewnej oraz części właściwych, czyli: mankietów uszczelniających, syfonu, elastycznych nóżek oraz maty uszczelniającej. Montaż jest prosty. Bezpośrednio na posadzce montuje się części odpowiadające za prawidłowy odpływ i następnie pokrywa się płytami, bądź naturalnym kamieniem lub drewnem. Na sam koniec nakładamy listwę maskującą. Gama wzorów i różnorodność stylistyki sprawiają, że odpływy liniowe coraz częściej zyskują coraz większą popularność wśród zwolenników nowoczesnego minimalizmu.

Designerzy odeszli także od montowania kranów z słuchawką, czyli potocznie standardowych pryszniców. Zastąpiono je funkcjonalnymi panelami prysznicowymi. Panele są wielofunkcyjne. Te najbardziej zaawansowane posiadają kilka funkcji kąpieli, masaże wodne oraz stwarzają możliwość zorganizowania własnej sauny. Niektóre posiadają także radio i mp3.

Montaż takich systemów jak odpływy liniowe bez wątpienia wymaga ręki fachowca, ale nie zawsze – niekiedy, przy prostym systemie, montażem może zająć się kompletny amator.

Sposobów na stworzenie minimalistycznej i zarazem funkcjonalnej łazienki jest dużo. Bez wątpienia najciekawsze będą odpływy liniowe oraz wielofunkcyjny panel prysznicowy, gdyż są prawie niewidoczne i posiadają szereg zalet.

Stopka autorska: odpływy liniowe – http://odplywyliniowe.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz