Sposoby dekoracji pomieszczeń

Fototapety ścienne to obecnie jedna z popularnych form zdobienia pomieszczeń w mieszkaniu. Fototapety nadają się do dekoracji wszystkich pomieszczeń w domu, począwszy od kuchni po sypialnię i łazienkę. Dzięki dużemu rozwojowi fotografii i technologii drukarskiej można dowolnie dobierać wygląd obrazu jaki chcemy oglądać.

Reklama

krajobrazBardzo popularna obecnie jest fototapeta ze zdjęcia, dzięki temu można udekorować mieszkanie własnym wzorem lub zdjęcie zrobionym własnoręcznie, również ta forma oferowana często jest jako fototapeta na wymiar. Fototapety na wymiar są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają dokładnie rozplanowany obszar do zagospodarowania na ścianie. Warto wspomnieć, że fototapety były już popularne kilkadziesiąt lat temu, jednak mały wybór wzorów i słaba jakość materiałów (mało odporne na zabrudzenia i uszkodzenia) sprawiły, że słowo tapeta nie robi na nikim wrażenia, a wręcz odwrotnie. Obecnie fototapety ścienne są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, a bogate wzornictwo sprawia, że można bardzo gustownie i efektownie udekorować mieszkanie. Fototapety mogą być papierowe, winylowe, tekstylne lub z włókna szklanego.

Najbardziej popularne są fototapety papierowe, ze względu na ich niską cenę, winylowe są bardzo trwałe i wodoodporne, tekstylne zaś są już droższe ale za to bardzo efektowne, fototapety z włókna szklanego charakteryzują się dużą wytrzymałością i najczęściej wykorzystuje się je w kuchni i łazience, ponieważ są bardzo odporne na wilgoć i zanieczyszczenia. W supermarketach można nabyć gotowe fototapety w rolkach, jednak należy uwzględnić koniecznie ich wymiary, dlatego fototapety na wymiar są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą się męczyć podczas wycinania odpowiedniego fragmentu. Podczas takiego zbiegu można bardzo łatwo uszkodzić wzór na tapecie, co sprawi że końcowy efekt będzie nie taki, jak oczekiwany. Fototapety na wymiar zabezpieczone są dodatkowo klejem wodnym i folią ochronną, dzięki temu można ją łatwo czyścić.

Tematyka fototapet jest bardzo bogata, z łatwością motyw przewodni można dopasować do kuchni czy sypialni, bardzo wiele wzorów można też dopasować do pokoju dziecięcego.

Stopka autorska: Fototapety na wymiar – http://twojafototapeta.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz