Niebanalne sposoby na aktywne spędzanie zimowych ferii

Do stałego repertuaru nart, sanek, snowboardu i łyżwiarstwa dochodzą inne, mniej popularne, a równie atrakcyjne dyscypliny. Warto przełamać rutynę, aby co rok na nowo cieszyć się zimą.

Reklama

reklamowa odzieżOfertę rozszerzają nie tylko znane w wielu krajach kurorty alpejskie. Rosnące wymagania dostrzegają także krajowe ośrodki, które mogą zarobić dodatkowo na przybyszach z zagranicy. Oblegane stają się np. bobsleje, przystosowane do potrzeb amatorów. Wyczynowa odmiana tego sportu bywa bowiem bardzo niebezpieczna i dla laika może zakończyć się tragicznie. Między innymi z ich powodu centra organizujące zimowiska, mogą liczyć na duże zainteresowanie. Miłośników takich doznań nie brakuje również wśród dorosłych. Jazda w bolidzie na płozach, który osiąga w swoistej rynnie imponującą prędkość, potrafi dostarczyć niebagatelny zastrzyk adrenaliny.

Mniej ekstremalni miłośnicy białego szaleństwa wybierają np. curling, który w krajach Północy od dekad cieszy się ogromnym zainteresowaniem w każdym przedziale wiekowym. Dodatkowo, jest to sport bardzo rodzinny. Na drużynę może składać się kilka pokoleń. Torowanie drogi granitowym kamieniom poprzez rozgrzewanie lodu specjalnymi miotełkami, doskonale relaksuje i daje wiele frajdy. Niereformowalne leniuchy mogą wybrać się z kolei na kulig z pochodniami. Bajeczne wrażenia gwarantowane. To oczywiście tylko wycinek atrakcji, oferowanych przez zimowe ośrodki. Większość gości znajdzie coś dla siebie, a weterani sportów zimowych powinni być usatysfakcjonowani popularyzacją coraz to nowych dyscyplin.

Wybierając aktywną formę wypoczynku, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w adekwatną odzież. Jest to szczególnie ważne, gdy niskiej temperaturze towarzyszy silny wiatr. Taka sytuacja dotyczy zwłaszcza bojerów, czyli żaglówek przystosowanych do jazdy na zamarzniętym akwenie wodnym. Wówczas profesjonalna bluza z polarem, ciepła koszula sportowa czy kurtka dla wyczynowców, stają się wręcz niezbędne. Zadbaj szczególnie o zabezpieczenie termiczne głowy i stóp, które odgrywają wszak kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała. Na dłuższą wyprawę zawsze warto zabrać przynajmniej jakiś baton energetyczny i ciepły napój w termosie. Jeśli planujemy dalekie wędrówki, konieczne jest wyposażenie się w odpowiednie lokalizatory. Wszak zasięg telefonii komórkowej ma swoje granice.

Stopka autorska: Tutaj znajdziesz odzież dla sportowców, oddychające kurtki reklamowe oraz szereg innych elementów ubioru.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz