Sposoby na cellulit – zimna woda

nogi - kąpielZwalczanie „skórki pomarańczowej” okazuje się być koniecznością dla wielu kobiet. W związku z tym panie decydują się na różnorodne sposoby, które w końcu wyeliminują ten niezbyt estetyczny problem. Niewiele pań wie, że chłód pozwoli na szybszą likwidację cellulitu. Bowiem jak się okazuje ten „defekt skórny” lubi ciepło. Liczne badania potwierdzają, że przyczyny „skórki pomarańczowej” tkwią w nadmiernym opalaniu kąpielach w gorącej wodzie, a także w zbyt częstym korzystaniu z sauny, czy nawet z depilacji gorącym woskiem. Dlatego – jeśli zależy nam na tym, by wreszcie uwolnić się od nierówności i grudek, to zdecydujmy się na zimno. Zimna woda jest bowiem w stanie zminimalizować ten problem.

Reklama

Kilka słów o cellulicie

Cellulit – bardzo nieestetyczny defekt, zwykle pojawia się niespodziewanie, w każdym momencie . Ten problem dotyczy nie tylko osób z otyłością; cierpią na niego również szczupłe dziewczyny w wieku dojrzewania. Bardzo charakterystyczne objawy „skórki pomarańczowej” – nierówności oraz grudki dają się obserwować między innymi na udach, pośladkach. Jest o dość kłopotliwe, jeśli chcemy na przykład założyć strój kąpielowy, czy szorty.

Przyczynami takiego defektu są w szczególności – czynniki genetyczne, jak też niewłaściwy sposób odżywiania, stresy czy nadwaga. Niemniej jednak, warto zaznaczyć, iż niezależnie od tego jakie są przyczyny cellulitu, to warto z nim walczyć wszelkimi możliwymi sposobami. A jednym z nich jest zimna woda.

Zimny natrysk na cellulit

Jak się okazuje bardzo dobrym miejscem na zwalczanie „skórki pomarańczowej” jest łazienka. Bowiem w trakcie brania prysznica można z powodzeniem wykonać masaż. A przecież masowanie skóry objętej cellulitem jest najlepszą „bronią”. Do tego celu można użyć akcesoriów, które akurat posiadamy – rękawica sizalowa, specjalne masażery, co więcej – myjki i gąbki.

Warto zaznaczyć, iż wykonywanie masażu w połączeniu z polewaniem skóry ze „skórką pomarańczową” zimną wodą, doskonale nadaje się do zwalczania problemu grudek i nierówności. Wówczas można uzyskać bardo dobre efekty antycellulitowe. Jak się okazuje, dla lepszego ujędrnienia i polepszenia kondycji swej skóry zaleca się naprzemienny prysznic, a zatem traktowanie skóry – raz ciepłą, apotem zimną wodą.
Prysznic z chłodnym strumieniem wody znacznie poprawi krążenie krwi na skórze z cellulitem, a ponadto usprawni działanie specyfików stosownych do walki z defektem. Dlatego liczni specjaliści zalecają zimny prysznic, po którym koniecznie trzeba wmasować w skórę balsam, cy krem antycellulitowy.

Kąpiele morskie

Do zwalczania cellulitu nadają się również kąpiele morskie, które są oferowane przez coraz liczniejsze gabinety SPA. Są to przede wszystkim kąpiele z dodatkiem alg morskich, które mają za zadanie dobrze natłuścić i polepszyć ujędrnienie i napięcie skóry, co więcej – mają również opóźniać procesy starzeniowe i prowadzić do mobilizacji przemiany materii.

Jak się okazuje spędzenie już kilku minut w przygotowanej morskiej kąpieli przyczynia się do pomniejszenia problemu z cellulitem. Ci, którzy systematycznie korzystają z takich dobroczynnych właściwości alg wspominają również i o tonizującym i pobudzającym działaniu. Dlatego warto zdecydować się na taki sposób zwalczania „skórki pomarańczowej”. Dla lepszych rezultatów zaleca się kąpiele prowadzone 3 razy w tygodniu.
Ale kąpiel z algami to nie jedyna metoda na cellulit. Można bowiem zdecydować się na inny sposób. Zmniejszenie „pomarańczowej skórki” jest możliwe poprzez systematyczne zażywanie kąpieli z dodatkiem soli pochodzącej z Morza Martwego. Jak się okazuje obecność mikro- oraz i makroelementów ( w dosyć wysokim stężeniu) bardzo dobrze oddziałuje na skórę z nierównościami i grudkami. Składniki zawarte w soli są dość szybko wchłaniane, a to z kolei bardzo dobrze wpływa na ujędrnienie skóry i wyszczuplenie.

Warto zaznaczyć, iż decydując się na kąpiele powinno się pamiętać o kilku rzeczach. Otóż nie poleca stosowania soli ( z Morza Martwego), gdy posiadamy na skórze ranki (nawet niewielkie). Co więcej – warto używać tylko tyle soli, ile wskazane jest na opakowaniu. Ale także nie można przekraczać temperatury wody 37°C. Ponadto – powinno się unikać kontaktu „morskiej” wody z oczami, ale także warto zwrócić uwagę na to, by zawsze przed przed kąpielą wziąć prysznic. W taki sposób przygotujemy swą skórę na czerpanie korzyści z dobroczynnych składników.

Warto wspomnieć, iż jeśli faktycznie chcemy zredukować cellulit – powinniśmy kąpiel połączyć z masowaniem skóry. To – jak już wcześniej wspomniano – bardzo dobre działanie antycellulitowe.

Warto na sam koniec wspomnieć o krwioterapii. Dzięki niej bowiem można zwalczyć nie tylko cellulit, ale też pozbyć się otyłości oraz zlikwidować schorzenia stawów, bóle kręgosłupa i reumatyzm.

Kilka słów podsumowania

Na cellulit jest wiele sposobów. Jednym z nich jest zimna woda. Dzięki jej działaniu można przyczynić się do tego, ze oznaki „skórki pomarańczowej” zanikną. Trzeba tylko pamiętać, że w zwalczaniu problemu liczy się systematyczność i wielokierunkowe działania. Dlatego – oprócz zimnej wody, powinno się stosować dietę, aktywność fizyczną oraz sprawdzone kosmetyki na cellulit.

Stopka autorska: metoda na cellulit – http://www.vitalab.pl/blog/2011/10/rewolucyjne-metody-na-cellulit-%e2%80%93-ktore-dzialaja-a-ktore-nie.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz