Sposoby na rozstępy

Rozstępy są konsekwencją uszkodzeń włókien kolagenowych. Najczęściej powstają na skutek drastycznej zmiany wagi – utraty kilogramów lub ciąży.

Reklama

kobietaRozstępy pojawiają się na udach, piersiach i brzuchu. Z czasem czerwone blizny bledną i zmieniają się w „białe nitki”. Oprócz nadmiernego rozciągnięcia skóry, rozstępy są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Ilość tego hormonu wzrasta w ciąży, w okresie dojrzewania, menopauzy, a także wraz ze wzrostem wagi. Do innych przyczyn należy przyjmowanie tabletek hormonalnych, steroidowych oraz dieta uboga w witaminy i mikro i makroelementy.

Fazy powstawania

I faza – pojawiają się czerwone pasma na brzuchu, udach i piersiach, na tym etapie masz 100% szansy na pozbycie się ich.

II faza – następuje pozorna regeneracja, czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu, na skórze pozostają białe prążki. Mażesz polepszyć stan skóry, lecz nie pozbędziesz się ich całkowicie.

Sposoby no rozstępy

Stosuj kosmetyki przeciw rozstępom zwłaszcza kiedy wykonujesz ćwiczenia na brzuch lub uda i szybko chudniesz. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu znienawidzonych białych nitek. W pierwszej fazie rozstępów dobrze sprawdzają się kremy ze skrzypem polnym, który chroni włókna kolagenu przed uszkodzeniami oraz z algami, bo nawilżają i regenerują skórę. W drugiej fazie kosmetyki jedynie zmniejszają, rozjaśniają i wygładzają jasne blizny.

Kontroluj swoją wagę, bo rozstępy lubią duże wahania masy ciała. Zrezygnuj z cudownych diet. Zadbaj, by jadłospis był bogaty w cynk. W tym celu wzbogać codzienną dietę w wątróbkę drobiową, jaja, orzechy, kasze, fasolę, groch.

Zamiast codziennie wylegiwać się w gorącej wodzie w wannie, co wpływa niekorzystnie na skórę, stosuj naprzemienny ciepło-zimny natrysk. Podczas mycia masuj ciało od dołu do góry kolistymi ruchami szorstką rękawicą lub myjką. W ten prosty sposób pobudzisz krążenie i zmniejszysz ryzyko rozstępów.

Stopka autorska: ćwiczenia na brzuch – http://www.cwiczenia-na-brzuch.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz