Sprawdzone sposoby na wścibskich sąsiadów

Niekiedy zdarza się ludziom mieszkać w pobliżu osób, które ewidentnie pragnęłyby naruszyć czyjąś strefę prywatności. Dopóki nie dochodzi do jawnego łamania prawa, osoba zdegustowana tym, że jest notorycznie obserwowana, nie może w zasadzie nic zrobić. Na szczęście jakiś genialny konstruktor wynalazł udogodnienia, jakimi są rolety i żaluzje. Z założenia mają one spełniać kilka funkcji, między innymi także ochraniać nas przed zbyt intensywnymi promieniami słońca.

Reklama

żaluzjeO ile słońce zachodzi każdego dnia o określonej porze, o tyle wścibski sąsiad będzie tym aktywniejszy, im bardziej będzie widać nasze kontury przez okno. Dzień, w którym przyjedzie firma, która założy nam szczelne rolety i żaluzje z pewnością będzie należał do jego najsmutniejszych dni w roku. Zawsze możemy obrzydzić mu życie bardziej, budując półtorametrowy mur, ale jest to nieporównywalnie drogi wydatek w stosunku do wymiernych korzyści.

Wspomniane wyżej urządzenia to także świetny sposób na niedopuszczanie do mieszkania zbyt intensywnych promieni słonecznych. Z pewnością docenią to przede wszystkim osoby, które po odbytej nocce w pracy nie mogą za nic w świecie z powodu zbyt dużego natężenia światła w pomieszczeniu. Ponadto na upale przekraczającym czterdzieści stopni w skali Celsjusza taka osłona, jaką zapewniają nam rolety zewnętrzne, jest wręcz niezastąpiona. Niektóre modele mają także skutecznie utrudnić życie intruzom, którzy wpadliby na pomysł dostania się do naszego domu pod naszą nieobecność przez któreś z okien.

Stopka autorska: rolety i żaluzje – http://www.rolety-decora.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz