Sposoby promocji strony www

Wszechobecny postęp, sprawił że Internet rozwinął się do niewyobrażalnych rozmiarów. Tak duża ilość stron www, serwisów tematycznych oraz wizytówek internetowych sprawiła, że coraz trudniej znaleźć interesującą nas stronę, czy też firmę w Internecie. Dlatego też firmy coraz więcej wydają nie tylko na strony internetowe ale przede wszystkim na ich promocję w globalny „śmietniku”, czyli Internecie.

Reklama

WWWReklama stron www realizowana jest na kilka sposobów. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie stała się promocja poprzez linki sponsorowane Google AdWords, które możemy podobnie jak pozycjonowanie sprecyzować na wybrane słowa kluczowe. Konfiguracja samej kampanii AdWords jest dość prosta po założeniu konta Google podajemy treść reklamy, określamy słowa kluczowe, dzienny budżet oraz stawkę dla poszczególnych słów kluczowych. Po dokonaniu tych czynności pozostaje nam tylko wpłacenie pieniędzy na konto Google AdWords i czekanie na rezultaty. Koszta tego typu reklamy regulujemy sami, a płacimy wyłącznie tylko za konkretne rezultaty, czyli za wejścia na naszą stronę www.

Innym sposobem na zwiększenie zainteresowania naszą stroną www jest jej pozycjonowanie, czyli promocja strony www w wynikach wyszukiwarki. Efekty pozycjonowania w przeciwności do reklamy Google AdWords uzyskujemy dopiero po upływie kilku tygodni, a nawet miesięcy. Jednak coś za coś. W przypadku pozycjonowania rezultaty są bardziej trwałe, dlatego warto oczekiwać na nie nawet kilka miesięcy, w końcu w tym przypadku kwoty wydane na pozycjonowanie mogą zapewnić nam pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwarki na długie lata, wszystko zależy od solidności wydania usługi, a także tego jakie nakłady na pozycjonowanie przeznacza konkurencja, która w tym przypadku jest naszym największym rywalem.

Ostatnim skutecznym narzędzie do promocji witryn internetowych w ostatnim czasie stały się portale społecznościowe. Ogromna liczba użytkowników oraz możliwość przy pomocy jednego kliknięcia wysłania wiadomości w postaci tekstu, grafiki lub też filmiku do tysięcy z nich sprawiła, że takie strony jak Facebook, czy nk.pl to nie lada gratka dla firm, które mogą w łatwy sposób pozyskiwać nowych klientów.

Powyższe formy promocji realizowane są zarówno pojedynczo jak w postaci całego pakietu usług, w którym linki sponsorowane Google AdWords, służą nie tyko do promocji, ale również do analizy, przy pomocy, której będziemy mogli wyłonić najbardziej popularne słowa kluczowe do pozycjonowania. Jak widać skuteczne połączenie wszystkich form promocji to najlepsza metoda reklamy strony www w globalnej sieci.

Stopka autorska: pozycjonowanie – http://www.webpiksel.pl/pozycjonowanie-www.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz