Sposoby uzdatniania wody

Woda to jak wiadomo podstawowy składnik większości potraw, napojów itd. Logiczne więc, że powinna być jak najlepsza jakościowo, by stanowić solidny budulec. Niestety, woda dostarczana przez większość wodociągów w Polsce jest bardzo słabej jakości. Zawiera zbyt dużo magnezu, wapnia, a także niejednokrotnie sodu.

Reklama

czysta wodaZgodzisz się chyba ze mną, że wypadałoby zrobić coś w kierunku poprawy wody, którą pijemy, którą się myjemy, którą dodajemy do potraw. Woda, która płynie z naszych kranów nazywana jest wodą twardą, czyli bogatą w nadmiar magnezu i wapnia. Jak temu zapobiec i czy w ogóle można coś ku temu zdziałać? Oczywiście!

Najlepszym z możliwych rozwiązań jest proces zwany zmiękczaniem wody (znany jest także pod nazwami: odżelazianie wody, uzdatnianie wody, dezynfekcja wody lub demineralizacja wody). Drogi ku miękkiej wodzie są dwie, możesz zamontować w swym domu małe filtry do wody czyli filtry odwróconej osmozy. To rozwiązanie jest dobre, o ile nie wykorzystujesz dużej ilości wody.

Koszt instalacji takich filtrów do wody nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. Jeśli twoje wymagania i zapotrzebowanie są większe, powinieneś zainwestować w domową stację uzdatniania wody. Istnieje także możliwość założenia lokalnej stacji uzdatniania wody. Koszt takiej instalacji oscyluje bowiem w kilku tysiącach złotych. Dlatego idealnym wręcz pomysłem jest stworzenie projektu instalacji lokalnej stacji uzdatniania wody, z której każdy będzie mógł skorzystać. Łączy się ją wtedy z każdym domem zainteresowanym posiadaniem zdrowej i miękkiej wody.

Stopka autorska: uzdatnianie wodyhttp://www.ewf.net.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Świetny artykuł, trafne uwagi na temat jakości wody w Polsce. Sama ostatnio myślę o założeniu takich filtrów w moim mieszkaniu

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz