Kompresory, narzędzia itp. – zastosowanie sprężonego powietrza

Pneumatyka to już nie takie nowe pojęcie, więc słysząc to słowo na pewno zdajecie sobie sprawę o co chodzi. A chodzi oczywiście o moc jaką potrafi wytworzyć sprężone powietrze atmosferyczne. Pneumatyka szeroko wykorzystywana jest w zakładach produkcyjnych, ale ten artykuł będzie inny niż wszystkie. W naszym przypadku zajmiemy się pneumatyką w wydaniu domowym. Inaczej rzecz ujmując zaprezentuję Państwu wykorzystanie sprężonego powietrza w naszych domach.

Reklama

kompresorPierwsza kwestia jaką chciałbym poruszyć to pompowanie kół. Często zdarzało się Państwu, że opona co jakieś 3, 4 tygodnie lekko flaczała i ze względów bezpieczeństwa jechaliście na stację benzynową by skorzystać z ich kompresora ? Oczywiście można to zrobić u siebie w ogródku czy przed blokiem, wystarczy podładować kompresor i napompować koła. Prawda, że oszczędzamy czas (a jak wszyscy wiemy czas to pieniądz). Zdarzyć się może, że trzeba napompować materac dmuchany (bez dmuchania oczywiście, które jest męczące i niezdrowe), wtedy również z pomocą pojawia się nam kompresor.

Sprężone powietrze oprócz funkcji pompowania różnych przedmiotów może spełniać rolę czyściciela. Wystarczy, że robią Państwo remont, gruntowne porządki w domu a tony kurzu i drobnego pyłu wpadają w trudnodostępne miejsca i nie ma innej możliwości oprócz użycia powietrza pod ciśnieniem.

Kolejnym zastosowaniem sprężonego powietrza w domu może być zasilanie narzędzi pneumatycznych: kluczy, szlifierek oraz młotków. Choć nie każdy posiada tego typu narzędzia, to ich zastosowanie ukierunkowane na efekt potrafią przynieść oczekiwane skutki dużo szybciej aniżeli bez użycia tych narzędzi.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę zachęciłem Państwa do zainteresowania się najczystszą formą energii czyli pneumatyką.

Stopka autorska: Pneumatyka – http://air-com.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz