Sprzątanie profesjonalne przy użyciu maszyn czyszczących?

W branży utrzymania czystości,czyli po prost sprzątania, siedzę już 13 lat. Ktoś by powiedział: czego tu się uczyć? Sporo, proszę Państwa, sporo. Bo sprzątanie domowe to co innego niż profesjonalne przy użyciu maszyn czyszczących.

Z pojęciem maszyny czyszczącej zetknąłem się wiele lat temu, gdy pracowałem w firmie sprzątającej jako koordynator. Firma brała zlecenia „jak leci” aby związać koniec z końcem. Oszczędzała na wszystkim: na ludziach, na środkach czystości, a przede wszystkim na sprzęcie czyszczącym. Także o zakupie maszyn czyszczących nie było mowy.

Pewnego dnia udało się pozyskać usługę sprzątania na dużym parkingu. Jak zwykle dzięki niskiej cenie, którą zaproponowali szefowie. Nadzorowałem sprzątanie kilkunastu ludzi, którzy biegali z mopami i wodą rozrobioną ze zwykłym mydłem w płynie i tak czyścili parking. Ja mało się nie przekręciłem  z nadmiaru roboty, ludzie rezygnowali, bo nie dawali rady. Po trzech miesiącach zarządca parkingu podziękował mojej firmie, a ja poszedłem w jego ślady.

Dziś sprzedaję maszyny czyszczące. Sam nie użeram się już z pracownikami, których firmy próbują zmusić by zastąpili maszynę, co jest niemożliwe. Zamiast tego próbuję uzmysłowić klientom – firmom sprzątającym, czym różni się sprzątanie profesjonalne od zabawy z mopem i wiadrem. Jeżeli chcemy faktycznie być firmą sprzątającą, szczególnie przy dużych powierzchniach, bez maszyny czyszczącej po prostu się nie obejdzie. Świat ulega automatyzacji i sprzątanie również. Trzeba zebrać warstwę nagromadzonego przez miesiące środka czystości profesjonalną szorowarką. Do tego przy ograniczonym czasie wykonania usługi sprzątania. gdy trzeba zamieść dajmy na to 3000 m2 powierzchni nie obejdzie się bez zamiatarki.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak rozwinęła się przez ostatnie lata technologia w zakresie sprzątania i czyszczenia. Dlaczego dziś nikt nie próbuje kupować do biura maszyny do pisania? Bo wiemy o komputerach. O istnieniu maszyn czyszczących wiedzą nieliczni, zbyt mało z nas zdaje sobie sprawę, jak bardzo pomogłoby to w wykonywaniu usług porządkowych.

Więcej szczegółów na temat maszyn czyszczących znajdziesz w serwisie www.maszynyczyszczace24.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz