Co sprzedaje się w marketingu bezpośrednim?

marketing bezpośredniSprzedaż bezpośrednia, inaczej marketing wielopoziomowy czyli MLM (ang. multi-level marketing), niewiele różni się od klasycznego modelu sprzedaży, w którym firmę reprezentuje przedstawiciel handlowy. Tutaj przedstawicieli jest wielu, a ich osiągi pozwalają na większe zarobki i awansowanie w hierarchii sieci. Handlują ze znajomymi (aktualnymi lub pozyskanymi) i są jedynym kanałem sprzedaży. Taki system może być z powodzeniem wykorzystywany również przez małe i średnie firmy. Jesteś właścicielem firmy i masz problem z dystrybucją? A może chcesz dorobić do pensji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy rozwiązaniem twojego problemu jest sprzedaż bezpośrednia.

Reklama

Nie wszystkie produkty nadają się do dystrybucji w MLM. Najlepiej “schodzą” w ten sposób produkty innowacyjne. Klient, który wpuszcza do domu sprzedawcę, oczekuje wspaniałej okazji, czegoś, czego nie znajdzie w zwykłym sklepie. Dlatego największy zysk generuje sprzedaż kosmetyków z egzotycznych składników, żywności luksusowej, produktów welness. Sprzedają się także produkty finansowe i ubezpieczenia – tutaj sekret tkwi w zaufaniu, jakie muszą zbudować dystrybutorzy.

Trudniej w ten sposób będzie sprzedać zwykłe, szybkozbywalne dobra. Wyjątkowo zręcznego sprzedawcy potrzeba, aby znaleźć nabywców na półprodukty spożywcze czy papier do drukarek.

Zanim zainwestujesz w zbudowanie sieci sprzedaży lub zanim sam staniesz się częścią takiej sieci, zastanów się, czy produkt, który przyjdzie ci sprzedawać, jest innowacyjny. Czy sam wpuściłbyś do domu znajomego, który chciałby ci go zaprezentować? Jeśli odpowiedź brzmi “tak” – jest szansa, że zarobisz bardzo dużo.

Każdy kto na poważnie interesuje się branżą MLM powinien również zaznajomić się z firmami, które odniosły największy sukces w swoich działaniach na tym polu. Pierwszą znaną firmą, które dorobiła się ogromnych zysków poprzez sprzedaż bezpośrednią była firma Amway. Za nią poszły takie marki jak Oriflame czy Zepter. Dziś na rynku sprzedaży bezpośredniej sukces odnoszą setki firm. Może czas na poważnie zainteresować się, wciąż rozwijającą się i dobrze rokująca na przyszłość, branżą MLM?

Stopka autorska: MLM – http://www.daytab.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz