Sprzedaż mieszkań przez pośredników

Firmy pobierające prowizje za pośrednictwo w kupnie lub wynajmie nieruchomości są często narażone na różne ataki i niewybredne opinie. Nie powinno to wyjątkowo dziwić, zwłaszcza że dzięki współczesnym narzędziom komunikacji możemy łatwo i szybko skontaktować się bezpośrednio z osobą chcącą sprzedać, tudzież wynająć dom lub mieszkanie.

Reklama

klucze do mieszkaniaMocno zastanawia sens pobierania prowizji od obydwu stron transakcji. To powoduje chyba że tak naprawdę pośrednik nie reprezentuje w zakupie żadnej ze stron nabywca-kupujący a ma na uwadze jedynie swój własny interes oraz zysk podmiotu, który jest reprezentowany. Polskie prawo nadal niestety zezwala na takiego rodzaju sprzedaż mieszkań. Wprowadziło to w kłopoty finansowe wiele mniej zorientowanych w przepisach osób, które mogły nie doczytać dokładnie umowy albo mają problemy ze zrozumieniem tekstu. Wszak analfabetyzm wtórny to poważny problem w wielu, nawet wysoko rozwiniętych krajach.

Na razie jednak nie zanosi się na stosowne zmiany w polskich przepisach prawa. Jeszcze inna rzecz, że wielu pośredników w sprzedaży mieszkań, jest niekompetentnych i co najważniejsze, zmusza do podpisywania umów korzystnych jedynie dla biura pośrednictwa nieruchomości.  Warto więc najpierw dokładnie poznać opinie o konkretnych biurach, bo przecież zdarzają się renomowani pośrednicy, którzy wzbudzają uzasadnione zaufanie i którzy ponad szybki zysk stawiają sobie wiarygodność w oczach nabywców i sprzedających mieszkania.

Stopka autorska: sprzedaż mieszkań w Bydgoszczy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz