Nowoczesne stadiony żużlowe w Polsce

Bez wątpienia w Polsce znajdują się najnowocześniejsze stadiony żużlowe na świecie. Bez wielkiej pojemności ale za to z doskonałą infrastrukturą. Wszak speedway w skali globalnej jest raczej niszową dyscypliną. Jej przyszłość w najbliższych kilku dekadach nie wydaje się być jednak szczególnie zagrożona.

Reklama

stadion żużlowy w ToruniuPrawdziwymi perełkami są konstrukcje stalowe stadionów w Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu, gdzie w połowie października rozegrano bardzo prestiżowe zawody Polska – Reszta Świata. Biało – czerwoni po emocjonującym spotkaniu pokonali absolutną śmietankę światowego żużla, rewanżując się za sromotną porażkę sprzed kilkunastu lat, gdy raczkujący dopiero kapitalizm nie pozwalał jeszcze na wykorzystanie tak doskonałego sprzętu, jak ten którym dysponowali Szwedzi, Australijczycy, czy Amerykanie i Duńczycy.

Budowa sportowych konstrukcji stalowych na najwyższym światowym poziomie to na szczęście nad Wisłą już prawie standard. Speedway oglądać możemy w komfortowych warunkach także w Częstochowie, Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Do grona imponujących obiektów chcą w najbliższych latach dołączyć także Bydgoszcz i Leszno, które dysponuje 30 tysiącami miejsc ale nieco archaicznymi. Piękne obiekty w Polsce doceniają włodarze międzynarodowej federacji motocyklowej, przyznając naszym miastom imprezy najwyższej rangi.

Stopka autorska: konstrukcje stalowe – http://www.alstal.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.6/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz