Stan polskich dróg

drogaDrogi w Polsce to jeden z tych obszarów, z których nie możemy być dumni. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, na które narzekają goszczący u nas obcokrajowcy. I faktycznie nie ma w tym przesady, bo drogi mamy fatalne. Możemy narzekać nie tylko na ich niską jakość, ale także na niesymetryczne ich rozłożenie na terenie kraju. Tereny z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą drogową to przede wszystkim województwa mazowieckie i śląskie. Fatalnie wygląda sytuacja na wschodzie Polski, co jest czynnikiem utrudniającym rozwój gospodarczy tego regionu.

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w Polsce buduje się dużo nowych dróg. Wreszcie powstają także autostrady, niestety koszty ich budowy są bardzo wysokie, a i nierzadko zdarza się, że niedługo po oddaniu danego odcinka do użytku wymaga on remontu. Budowa dróg przyspieszyła także w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które będą organizowane w naszym kraju. Pośpiech jednak również nie służy naszym drogom. Za ich zły stan w dużej mierze odpowiedzialne jest wadliwe prawo. Przetargi organizowane w naszym kraju rozstrzygane są najczęściej z uwzględnieniem najniższej ceny wykonania, co nie służy jakości powstających dróg.

Reklama

Po zakończonych inwestycjach przy drogach ustawiane są tablice unijne wskazujące na to, który program unijny został wykorzystany przy finansowaniu danego odcinka. Polskie drogi mają to do siebie, że w ich sąsiedztwie nie brakuje różnego typu oznaczeń. Są to na przykład tablice pamiątkowe, znaki drogowe, banery reklamowe, tablice z nazwami ulic i oznakowanie pionowe. Kierowcy narzekają także na występowanie dużej ilości drzew przy polskich drogach, które zagrażają kierującym pojazdami w razie kolizji drogowych. Natomiast dużym plusem nowo powstających dróg jest fakt, że przybywa nam ścieżek rowerowych i ciągów pieszych.

Stopka autorska: tablice unijne – http://www.tablitek-pro.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz