Sterem, żeglarzem, okrętem…

Trudna sytuacja na rynku pracy, wszechobecne umowy „śmieciowe”, brak ubezpieczenia – jeżeli nie obce są wyżej wymienione problemy i masz powyżej dziurki w nosie złego traktowania przez pracodawców, może czas na założenie własnej firmy?

Reklama

złote monetyDzięki dofinansowaniom unijnym tysiące polaków wystartowało z własnym biznesem. Bezzwrotna dotacja to najprostszy sposób na stworzenie własnego interesu, szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie posiadają żadnego zaplecza finansowego.

Co więc należy zrobić, by ubiegać się o przyznanie środków?

Po pierwsze – przede wszystkim liczy się pomysł! Odrobina kreatywności w połączeniu z dobrym rozeznaniem rynku to klucz do sukcesu. Inspiracje możesz znaleźć wszędzie, wystarczy tylko mieć łeb na karku. Jeśli nie mamy marzenia, które od dawna czeka na realizację poszukajmy w obszarze swoich pasji. Nie należy zdawać się ślepo na zapotrzebowanie gospodarki w danym momencie – choć bardzo istotne, często bywa chwilowe i złudne. Katorgą będzie żmudny proces tworzenie biznesplanu w dziedzinie nie budzącej w nas żadnego zainteresowania. Należy pamiętać o tym, że będziemy musieli włożyć dużo wysiłku, a także dużo pracy w odpowiednie przygotowanie planu. Jeżeli nie będziemy w pełni przekonani o słuszności naszego projektu, nie uda nam się umotywować go na tyle dobrze, by wygrał w decydującym punkcie jakim jest konkurs aplikacji. Bez wiary w sukces i bez stuprocentowego zaangażowania nie przekonamy komisji o tym, że to właśnie my powinniśmy otrzymać fundusze o które się ubiegamy. Poza tym, wizja uwikłania się w gałąź w której działanie nie przyniesie nam żadnej satysfakcji nie jest wymarzonym uwieńczeniem trudu, który włożyliśmy we wszystkie przygotowania.

Po drugie – dobranie koncepcji do odpowiedniego programu. W Internecie bez problemu znajdziemy informacje, które wskażą zestaw niezbędnych działań oraz warunków koniecznych do spełnienia, aby wniosek kwalifikował się do rozpatrzenia przez komisję.

Nie możemy zapomnieć o kolejnej istotnej kwestii – reklamie. Jak wiadomo nie od dziś jest ona dźwignią handlu, bez której nawet najlepszy pomysł okaże się klapą. Obecnie mamy na rynku ogromny wybór środków, dzięki którym nasza firma pozyska nowych klientów. Należą do nich przede wszystkim ulotki, sprawdzające się najlepiej w dużych miastach. Kolportaż ulotek należy do najbardziej efektywnych i stosunkowo niedrogich form promocji. Do wyboru mamy również plakaty, reklamy prasowe czy uważane za najbardziej skuteczne, a co za tym idzie cieszące się największym powodzeniem – reklamy na stronach internetowych. W zależności od branży powinniśmy dobrać adekwatny rodzaj kampanii za sprawą której będziemy się cieszyć zainteresowaniem ze strony przyszłych nabywców. Strategie marketingową należy uwzględnić w składanym wniosku – stanie się dzięki temu bardziej wiarygodny, co pomoże nam zyskać upragnioną dotację.

Własny biznes – jak widać, to nic trudnego. Wystarczy trochę dobrych chęci, zapał do pracy i rzecz jasna, duża doza cierpliwości – na decyzję o przyznaniu środków czeka się około pół roku. Zatem pomyśl o tym już dziś. Nie odkładaj szansy na sukces zawodowy.

Stopka autorska: reklamie – http://swiatreklamy.info.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz