Strona internetowa, którą widać w sieci

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej to nie wszystko. Aby strona odniosła sukces w sieci musi jeszcze osiągnąć odpowiednią pozycję w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek. Aby zrealizować taki cel, czyli umieścić stronę w czołówce wyników wyszukiwania, musimy ją odpowiednio wypozycjonować.

Reklama

WWWZanim to zrobimy musimy zdecydować jak chcemy podejść do tego zagadnienia. Mamy dwa wyjścia, Google AdWords lub klasyczne pozycjonowanie, które z kolei dziali się na dwa rodzaje. Pozycjonowanie ilościowe i jakościowe. Oprócz tego musimy jeszcze podjęć decyzję, czy będziemy pozycjonować stronę sami i mamy na to odpowiednią ilość czasu, czy może zlecimy usługę jakiejś firmie i mamy na to odpowiednią ilość pieniędzy.

W tym artykule skupimy się na zadaniach jakie musimy zrealizować pozycjonując stronę samemu, pod kątem ilościowym i jakościowym.

Pierwszym krokiem jaki powinieneś podjąć, to optymalizacja kodu strony. Nie powinien on mieć żadnych błędów walidacji, zarówno pliki zawierające treść i arkusze styli. Walidator, czyli system do sprawdzania błędów na stronach znajdziesz po wpisaniu słowa validator w wyszukiwarce.

Po usunięciu wszystkich błędów zajmij się odpowiednim zastosowaniem znaczników. Po wszystkich zmianach pamiętaj o ponownym sprawdzeniu strony pod kątem błędów. Ustal jakie słowa kluczowe są dla ciebie ważne. Może być ich kilka. Skup się na ważnych znacznikach takich jak <title>, <h1>, <h2>, <h3>, <strong>, <em>. Znacznik „title” określa tytuł strony. Może wystąpić tylko jeden raz na każdej podstronie twojego portalu, ale może mieć różną treść. Postaraj się aby w tytule strony znalazły się słowa kluczowe które są dla ciebie ważne. Pozostałe znaczniki służą wyróżnianiu poszczególnych części tekstu na stronie. Te zawierające litery „h” z cyframi to nagłówki określone kolejno wartościami liczbowymi. H1 to najważniejszy i największy nagłówek. Powinien znaleźć się na stronie tylko raz. Kolejne mogą się powtarzać. Ważne jest też aby strona odpowiednio linkowała, czyli miała linki do innych stron. Postaraj się umieścić je odpowiednio na stronie.  Po ustawieniu wszystkich znaczników możemy przejść do kolejnego etapu.

Kolejny krok składa się z kilku długoterminowych zadań. Po pierwsze powinieneś uzupełniać regularnie swoją stronę o nowe teksty. Treść powinna być wartościowa dla czytelników oraz powinna zawierać słowa kluczowe twojej witryny. Treść strony jest bardzo ważna, ponieważ to ona przyciąga ruch na twoją witrynę i ma zachęcić czytelników do powrotu.

Po drugie powinieneś zadbać o linki do twojej strony umieszczane na innych stronach. Możesz poprosić o to znajomych, możesz kupić linki u kogoś na stronie. Takie podejście to raczej metoda ilościowa, ale linki zawsze powinieneś mieć. Możesz też dodawać swoją stronę do katalogów stron. Znajdziesz ich całą masę i Internecie, zarówno darmowych jak i płatnych. Jeszcze innych sposobem pozyskania linków jest umieszczenie ich w artykułach na różnych portalach. Napisz kilka artykułów na temat podobny do twojej strony, umieść w nich link i opublikuj. Portali publikujących takie artykuły też jest sporo.

Po wykonaniu wszystkich czynności musisz poczekać na efekty. Pamiętaj, aby nie wykonywać tego wszystkiego jednego dnia. To ma być proces, który musi trwać. Optymalizację możesz zrobić od razu, ale resztę musisz wykonywać stopniowo, tak długo jak tylko chcesz i masz na to ochotę. Pamiętaj też, że jeżeli przestaniesz, Twoja strona za jakiś czas może spaść w rankingu.

Stopka autorska: strony www Wrocław

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz