Strony internetowe dla osób aktywnych fizycznie

Statystyki pokazują, że ogólnie rzecz biorąc mało poświęcamy czasu na aktywne uprawianie sportu. Zamiast samemu wyskoczyć z dzieciakiem, psem, dziewczyną, kimkolwiek lub nawet samemu nieco się rozruszać choćby na najbliższy skwerek, pijemy kolejna kawę, zagryzamy chipsy, lub co gorsza sięgamy po papierosa. Ale to jeszcze nic, bo przecież co zrobić jeśli park jest daleko? A, no to można by poćwiczyć w domu. Niestety i tu nie mam optymistycznych wiadomości – w domu też nie trenujemy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie mamy miejsca, sprzętu, czasu, wiedzy, lub wstydzimy się.

Lekarze i inni kompetentni w tym zakresie specjaliści podkreślają tymczasem, że styl życia, a nie witaminy i geny decydują w największym stopniu o tym, czy żyć będziemy długo i w zdrowiu.

Reklama

Chyba w odpowiedzi na tę potrzebę powstają strony internetowe, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia w tym aktywności fizycznej. Co ważne są one skierowane do ludzi z różnych grup wiekowych i społecznych. W Internecie bez trudu znajdziemy więc strony internetowe dobre dla dzieci i młodzieży, ludzi dorosłych, ciężarnych kobiet, osób z chorobami kręgosłupa lub serca, czy wreszcie ludzi starszych. Jednocześnie w zależności od grup, do jakich są one skierowane mają odpowiednią grafikę i treść adekwatnie i zrozumiale sformułowaną, a przy tym wygodne w użytkowaniu. Co ważne profesjonalne strony internetowe propagujące aktywność fizyczną i pomagające ją uzyskać i zachować, znajdują się pod nadzorem specjalistów: lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów. Oto, co możemy znaleźć w obrębie takiej witryny:

  • porady i bezpieczne ćwiczenia dla kobiet ciężarnych. Dzięki nim kobieta może lepiej znosić ciążę, nie tracić giętkości ciała mimo przybywających z oczywistych względów kilogramów oraz wreszcie lepiej radzić sobie w czasie porodu i niedługo przed nim;
  • ćwiczenia dla par. Choć niektórym może się do wydać zabawne, w rzeczywistości z pozoru zwykłe ćwiczenia fizyczne wykonywane z ukochaną osobą sprzyjają rozkwitaniu bliskości u partnerów;
  • strony internetowe zawierają też propozycje ćwiczeń dla osób cierpiących na różne schorzenia: skrzywienia kręgosłupa, choroby serca, cukrzycę i inne. Jako, że są one specjalnie dedykowane dla tych osób, często obok ćwiczeń znajdują się informacje od lekarza i jeśli tego wymaga sytuacja specjalne obostrzenia;
  • propozycje ćwiczeń na konkretne partie mięśni wraz z wyczerpującymi wskazówkami jak ćwiczyć, kiedy i w jakiej częstotliwości;
  • propozycje ćwiczeń dla osób starszych wraz ze wskazówkami dostosowującymi ćwiczenia do kondycji, wagi i trudności zdrowotnych.

Bardzo często strony internetowe służące propagowaniu aktywności fizycznej zawierają wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, kalkulatory (np. BMI), informacje ułatwiające przeliczanie kalorii, atrakcyjne przepisy kulinarne oraz artykuły recenzowane przez specjalistów. Co bardzo cenne, w ostatnim czasie strony internetowe tego typu udostępniają fora, na których internauci mogą nawet umawiać się na wspólne ćwiczenia lub dzielić się doświadczeniami.

Zdrowie mamy tylko jedno, i by nie brzmieć jak na kazaniu powiem tylko tyle – zdaniem specjalistów wystarczy kwadrans dziennie, by nasze serce pracowało jak trzeba przez wiele, wiele lat i byśmy nawet w dżdżyste dni czuli się pełni energii.

Stopka autorska: strony internetowehttp://www.aptus.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz