Strony internetowe cz.2 – wdrażanie pomysłu

Strony internetowe

Kolejna cześć naszego artykułu zostanie poświęcona wdrażaniu naszego projektu do programu graficznego. Do projektowania stron internetowych można wykorzystać programy do grafiki rastrowej takie jak GIMP czy PHOTOSHOP, oczywiście ten pierwszy jest darmowy, ten drugi kosztuje dość sporo. Jedak na sam początek wystarczy GIMP. Strony internetowe co roku obierają inny kurs, warto iść za tymi trendami i tworzyć strony internetowe w zgodzie z najnowszymi standardami.

Aby nasza strona internetowa była profesjonalna i stylistycznie zadbana, warto przejrzeć parę witryn internetowych aby rozeznać się w jaki sposób projektuje się strony internetowe. Gdzie wypada dać menu, czy box, czy wybrać menu rozszerzane, czy zwykłe. Podglądając innych możemy nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, a przede wszystkim toku rozumowania profesjonalnych grafików. Nie jest to sprawa łatwa, ponieważ tworzenie stron internetowych to naprawdę wielka sztuka. Wbrew pozorom wykonanie zwykłej strony internetowej nie trwa długo, zwykle to kwestia 1-2 dni, wraz z naniesieniem stosownych poprawek. Oczywiście nie mówimy tu o podpinaniu strony do kodu, bo chodzi nam o sam projekt graficzny.

Reklama

Pamiętajmy, dobierajmy kolory mądrze, co roku te kolory się zmieniają, czasami warto zajrzeć na strony dla pań czy panów, związane z modą ponieważ tam ukazują się aktualne trendy. Odpowiedni dobór kolorów oraz rozsądne umiejscowienie poszczególnych modułów powodują, że strony internetowe nabierają kształtu i wyglądają świetnie. Strony internetowe nie muszą być nudne, sprawmy aby nasze strony internetowe wyglądały dobrze!

Stopka autorska: strony internetowe – http://designgraf.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz