Strony www oparte na skrypcie Joomla

Wiele firm wydaje setki, a nawet tysiące złotych na dedykowane systemy zarządzania treścią, które i tak nie zawsze spełniają ich wymagania. Dlatego też warto poszukać tańszej alternatywy, która zwłaszcza w czasach kryzysu może przynieść spore oszczędności nie tylko firmie, ale także osobom prywatnym, które zechcą posiadać własne strony internetowe.

Reklama

WWWTaką tanią alternatywą mogą być strony www oparte na darmowych, gotowych rozwiązaniach, takich jak Joomla, czy też WordPress.  W przypadku Joomli wykonanie witryny opiera się w dużej mierze na stworzeniu szablonu, który odróżni naszą stronę od setki podobnych oraz instalacji odpowiednich dodatków.

Tworząc grafikę strony opartej na Joomli musimy wcześniej sprawdzić jakich modułów, komponentów oraz pluginów użyjemy do jej budowy. Rozplanowanie ich rozmieszczenia oraz wyglądu to główny etap projektu witryny, który możemy wykonać w jednym z popularnych programów graficznych takich jak Photoshop lub Gimp. Stworzona grafika następnie musi zostać pocięta oraz zakodowana do postaci szablonu. Kodowanie wykonujemy przy pomocy arkusza styli CSS oraz html. Po zakodowaniu szablonu, pozostaje nam tylko umieścić deklaracje poszczególnych modułów oraz komponentu, które deklarujemy również w pliku xml szablonu.

Tak stworzony szablon możemy swobodnie zainstalować do CMS Joomla lub WordPress, które ówcześnie powinniśmy odpowiednio skonfigurować. Na konfigurację systemu zarządzania treścią składa się ustawienie odpowiedniego tytułu strony oraz meta tagów, stworzenie struktury menu, utworzenie sekcji oraz kategorii artykułów oraz instalacja i kalibracja poszczególnych dodatków. Tak skonfigurowany system Joomla połączony ze stworzonym wcześniej szablonem strony może doskonale służyć nam jako strona firmowa, portal tematyczny, a nawet portal społecznościowych, co umożliwiają liczne darmowe oraz płatne dodatki, takie choćby jak JoomSocial.

Jak widać stworzenie taniej strony www oparte na darmowym i ogólnie dostępnym rozwiązaniu jakim jest system zarządzania treścią Joomla to doskonałe rozwiązanie, które zwłaszcza w czasach kryzysu może być sporą oszczędnością gotówki, przy zachowaniu funkcjonalności oraz roli witryny.

Stopka autorska: strony www – http://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz