Stylowe meble – jakie wybierać

Meble klasyczneWybór stylowych mebli to kwestia smaku. To także kwestia pieniędzy i czasu. Dobrze też znać się na tym, co się wybiera. Oto kilka propozycji.

Jedni wolą meble Belldeco. Inni wybierają meble kolonialne lub indyjskie. A inni sięgają po te historyczne. Do wybory – do koloru.

Meble Belldeco – wiatr z Prowansji

Drewniane, z wdziękiem wpasowujące się we wnętrza urządzane przez ludzi wrażliwych. Takich, którzy dążą do stworzenia odpowiedniego miejsca dla siebie. Meble Belldeco sprawdzają się raczej w dużych mieszkaniach lub domach. Są też wymagające.

Przede wszystkim – potrzebują dodatków. Ich żywiołem są wnętrza bogate w dekoracje. Na tle białej ściany będą po prostu wyglądały źle. Stracą cały urok i zamienią się w kolejną niedopasowaną część wyposażenia mieszkania. Cały kłopot polega na tym, że meble Belldeco wchodzą w skład większej całości i trudno traktować je osobno.

Meble rustykalne – tradycyjnie

Opcją alternatywną są meble rustykalne. Także one nawiązują do tradycji. Jest to jednak nieco inna tradycja niż w przypadku mebli Belldeco. To tradycja bardziej swojska, związana z krajową wsią. To meble drewniane i proste. A jednocześnie urozmaicone. Także z nimi mogą być jednak problemy.

Wszystko przez to, że jako meble rustykalne przedstawiane są wszystkie produkty, które nie są nowoczesne. W rzeczywistości takie meble powinny spełniać określone warunki. Przede wszystkim nawiązywać do mebli stojących w domach mieszkańców wsi. Tam nie było miejsca na udziwnienia i niepotrzebne ozdoby. Dla wielu taka konstatacja może wykluczać opcję takich mebli.

Meble indyjskie – masywne

Dla miłośników egzotyki ciekawą opcją mogą być meble indyjskie. To zwykle masywne komody, stoły i szafy wzorowane na tym, co stoi w domach bogatych Hindusów. To często meble pełne powagi, dodające splendoru miejscu, w którym się znajdują. Trzeba jednak uważać.

Większość osób w Polsce nie orientuje się w szczegółach takiego stylu. Może się więc zdarzyć, że kupią coś innego, niżby chcieli. Indie są natomiast tak zróżnicowanym krajem, że trudno mówić o jednolitym stylu dla każdego z regionów.

Meble kolonialne – nostalgiczne

Niektórzy mogą uznać je za podobne do mebli indyjskich. To jednak zupełnie inna kategoria. Meble kolonialne nawiązują stylistyką do wyposażenia wnętrz Europejczyków mieszkających w Indochinach. Wykonane są ze specyficznych gatunków drewna. Mają też nieco inną stylistykę niż meble standardowe.

Większość oferowanych mebli tego rodzaju to kopie wykonane w czasach współczesnych. Te z czasów kolonialnych albo zniszczały albo są wykorzystywane w koloniach. Tym niemniej jest to ciekawa alternatywa dla innych mebli.

Meble historyczne – bogate

Czymś zupełnie innym są meble historyczne. W wersji oryginalnej są gratką dla osób z zasobnym portfelem. W wersji wykonanej współcześnie dla ludzi pozujących się na miłośników sztuki i historii. Jakby na nie nie patrzeć, ich odpowiedni dobór wymaga sporej wiedzy. Trzeba orientować się w stylach i epokach.

Łatwo popełnić pomyłkę. Komu uda się skompletować odpowiednie meble, ten może liczyć na oryginalne i piękne wnętrze. To jednak wymaga sporych nakładów. Trzeba zainwestować zarówno czas jak i pieniądze.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz