Jak odnieść sukces w biznesie?

Planujesz założyć własny biznes? Trzymaj tak dalej. Jeżeli jednak nie chcesz, aby firma upadła po roku działalności, musisz koniecznie poznać podstawowe zasady rządzące światem biznesu.

Reklama

biurowiecWłasny biznes to nie przelewki. Może i podwyższa status społeczny, ale wymaga o wiele więcej własnego wkładu i zaangażowania niż w przypadku pracy zarobkowej u pracodawcy. Najwięcej energii kosztują pierwsze lata niezależnej działalności gospodarczej, kiedy to tak naprawdę tworzy się własną markę i pozycje na rynku. Poniżej znajdziesz kilka porad, które powinny pomóc każdemu początkującemu biznesmenowi.

Orientacja podatkowa

Każdy przedsiębiorca powinien posiadać wiedze na temat podatków. Dlaczego? Ponieważ może dobrać sobie taka formę opodatkowania, która będzie dla jego finansów najodpowiedniejszego. Mamy więc podatek pit 36, pit 36l (podatek liniowy) oraz ryczałt ewidencjonowany (PIT 28) i kartę podatkową. Każda z tych form podatku jest inna i przynosi inne korzyści. Podatek liniowy posiada stałą formę podatku w wysokości 19% niezależnie od wysokości dochodu i jest najlepszy dla dużych firm o wysokich dochodach. Małe firmy usługowe powinny rozważyć kartę podatkową albo ryczałt, gdyż mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne opodatkowanie.

Grunt to dobry plan

Niestety własny interes nie kończy się na biznes planie i aby w przyszłości na naszych formularzach podatkowych PIT były wysokie dochody, warto stworzyć sobie długodystansowy plan działania. Warto wziąć pod uwagę reklamę, zakres działania, konkurencję, natężenie towaru i popyt na nasze usługi. Samo otwarcie biznesu to dopiero początek wyścigu o uznanie klienta. Trzeba zaplanować strategię działania i wdrażać ją krok po kroku. Cały czas należy analizować osiągnięte rezultaty i nie bać się modyfikacji. Obserwujmy konkurencję i uczmy się nie tylko na sukcesach ale i na błędach naszych przeciwników w biznesie. Warto wynająć fachowców, którzy sporządzą dla firmy prognozę ekonomiczną.

Nastawienie

Niby nic, ale jednak ważne. Jeżeli nie jesteś pewny swojego biznesu, albo nie lubisz tego robić- odpuść sobie albo otwórz interes, który będzie dawał ci satysfakcję. Pieniądze to nie wszystko. Biznes to tez sposób na życie i ma dawać satysfakcję (oprócz adrenaliny oczywiście i stresu podczas wypełniania wzorów PIT). Dlaczego to takie ważne? Podczas rozmowy z klientem lub ewentualnym partnerem biznesowym warto tryskać pozytywną energią i zapałem. Smętna mina i pesymizm nie są pożądane w tej branży. Ludzie cenią sobie pozytywne nastawienie. Jeżeli chodzi o nastawienie, to ważna jest też pewność siebie. Kiedy przedstawiasz ofertę, to musisz być jej w 100% pewien.

Wizerunek

Dobra firma posiada swój znak rozpoznawczy. Każdemu marzy się logo w stylu Adidas, czy Apple, które znane są w każdym zakątku naszego pięknego globu. Brand trzeba sobie jednak wypracować. Warto poświęcić nieco czasu na promocję. Zwłaszcza w Internecie. Media społecznościowe dają olbrzymie pole do popisu. Warto wykorzystać to medium, gdyż jak żadne inne dociera do społeczeństwa. Reklamy, akcje, promocje, wirale- z wszystkim tym powinien zapoznać się młody właściciel firmy.

Sposobów na sukces jest wiele i każdy rekin biznesu ma za pasem kilka trików i porad, które sprawdziły się w jego przypadku. Spróbuj zastosować powyższe sugestie i z czasem dojdziesz do własnych rozwiązań. Grunt to odwaga i wiara we własne możliwości.

Stopka autorska: podatek pit 36 – http://pit-36.org

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz