Świat z podzespołów elektronicznych

Pod pojęciem podzespołów elektronicznych kryje się ogromny segment produktów, używanych między innymi w przemyśle maszynowym, telekomunikacyjnym czy też motoryzacyjnym. Elektronika stanowi dzisiaj podstawę funkcjonowania całego przemysłu, niezależnie od sektora, gałęzi czy branży. Rozwój elektroniki i telekomunikacji jest motorem światowego postępu technicznego i gospodarczego ostatnich lat. Trudno oszacować, jaki potencjał w tym zakresie pozostał jeszcze niewykorzystany i jak sytuacja będzie wyglądała za dziesięć, piętnaście lat.

Reklama

elektronika - autor: Shatton8111Elektronika jest dziedziną poświęconą obwodami elektrycznymi, które poza elementami biernymi zawierają również elementy aktywne (sklep internetowy oferujący podzespoły elektroniczne). W elektronice wyróżnia się liniowe i nieliniowe układy analogowe oraz układy cyfrowe. Technika cyfrowa stanowi o największym postępie w ostatnich latach. Wystarczy wspomnieć chociażby o aktualnie trwającym przejściu z telewizji analogowej na telewizję cyfrową. Inaczej nazywana bywa techniką mikroprocesorową i zajmuje się budową, właściwościami i działaniem układów elektronicznych, wytwarzających lub modulujących sygnały cyfrowe. Pochodną techniki cyfrowej są różne systemy cyfrowe.

Podstawowe elementy elektroniki, które są wykorzystywane do konstruowania podzespołów elektronicznych dzieli się na elementy: aktywne, bierne, akustoelektroniczne, optoelektroniczne czy fotoniczne, łączące w sobie dwa wcześniejsze elementy. Poszczególne części składowe takie, jak tranzystory, tyrystory, układy scalone, lasery, światłowody, kondensatory, cewki i szereg innych, służą do produkcji części komputerów, układów automatyki i innych układów elektronicznych. Podzespoły elektroniczne są elementami, z których w coraz większym stopniu zbudowany jest świat , w którym funkcjonujemy. Z upływem czasu przekraczane są też nowe granice w podzespołach. Mamy do czynienia ze stałym postępem technologicznym, ciągle następuje miniaturyzacja elementów oraz wzrost ich wydajności.

W praktycznie każdej dziedzinie życia korzystamy z elektroniki. Czy to siedząc w pracy przed komputerem, czy też w domu przed telewizorem lub siedząc za kierownicą swojego samochodu. Podzespoły elektroniczne otaczają nas z każdej strony i w tym momencie ciężko już wyobrazić sobie bez nich świat. Cofnięcie się do czasu bez elektroniki w obecnej postaci byłoby dla każdego z nas niezwykle traumatycznym przeżyciem. Bardzo ciekawy pytaniem pozostającym w tym momencie bez odpowiedzi jest kwestia tego, czy w najbliższym czasie pojawi się coś nowego, coś co zmieni świat w równym stopniu jak zmieniła go elektronika.

Stopka autorska: sklep internetowy – http://www.unizet.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz