Sycylia – co warto zobaczyć?

Sycylia uznawana jest za Perłę Morza Śródziemnego. Ta włoska wyspa odznacza się całkiem innym klimatem niż reszta kraju. Sycylia to przepiękne krajobrazy gór zlewających się z morzem, oprócz tego czysta i ciepłą woda, przepiękne miasteczka, w tym urokliwa Taormina a także jedyny czynny wulkan Etna. To wszystko sprawia, że Sycylię odwiedza co roku mnóstwo turystów. Sycylia w dużej mierze rozwija się dzięki przemysłowi turystycznemu. Znajduje się tu mnóstwo hoteli, restauracji i kompleksów wypoczynkowych.

Reklama

Sycylia - plażaDo jednych z najbardziej znanych hoteli należy Hotel Capo dei Greci. Położony jest nad zatoką Taorminy. Został wybudowany sześć lat temu, stąd oferuje najnowsze standardy i jakość usług. Hotel usytuowany jest w taki sposób że z balkonów i tarasu widać przepiękną panoramę miasta. Z hotelu można bardzo łatwo dostać się właśnie do urokliwej Taorminy, która jest najpiękniejszym miastem wyspy. Hotel dysponuje ogrodem, dwoma basenami, a także dwiema restauracjami z widokiem na miasto. Na terenie hotelu znajduje się plaża a także prywatny bar. Oprócz tego hotel oferuje wiele animacji jak korty tenisowe, saunę, łaźnię turecką, rowery wodne. W sezonie letnim hotel oferuje wiele animacji muzycznych i tanecznych.

Niedaleko Palermo znajduje się hotel Campofelice di Roccella. Elegancki i komfortowy hotel położony jest na samym wybrzeżu wyspy. Znajduje się również niedaleko portu lotniczego w Katanii, co z pewnością zainteresuje turystów latających z różnych miejsc Europy. Hotel posiada ponad 200 przestronnych pokoi. Przed hotelem możemy skorzystać z boiska do siatkówki, kortu tenisowego i minigolfa. Hotel prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne, między innymi naukę tańca i muzykę na żywo.

Sycylia posiada niesamowity nastrój. Hotele i restauracje serwują tutaj przepyszną, sycylijską kuchnie. Na Sycylię latają nawet tanie linie lotnicze. Ryanair lata do Trapanii, a bilety można zakupić w niskich, atrakcyjnych cenach. Irlandzka linia jest znana z cenowych hitów. Ryanair bardzo upodobał sobie włoskie miasta. Oprócz Sycylii oferuje bilety lotnicze do Rzymu, Wenecji czy Sardynii.

Stopka autorska: Hotele – http://www.esky.pl/hotele

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz