Systemy solarne, czyli jak obniżać rachunki za energię

Coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób obniżyć wydatki na energię i inne media. Nie można się temu dziwić, gdyż ceny mogą przysparzać o ból głowy. Z tego właśnie względu, coraz większym uznaniem cieszą się systemy solarne. Jakie korzyści niesie za sobą montaż tego typu urządzeń, oraz jakie są tego koszta? Odpowiedź na to i kilka innych pytań w poniższym tekście.

Reklama

system solarnyZacznijmy więc od mniej przyjemnej strony, czyli kosztów. Nie ukrywajmy, są one dość duże. Wydatek rzędu 10-12 tysięcy złotych, to zestaw zapewniający optymalne wykorzystanie przez kilkuosobowe gospodarstwo domowe. Jednak preferuje nieco inne podejście do tego typu wydatków. Lepiej potraktować je jako inwestycje. Dlaczego? O tym później.

Wcześniej chciałbym wspomnieć, że można starać się o dotację na instalację baterii słonecznych. Dzięki programowi, który zapewnia dofinansowanie, możemy zaoszczędzić nawet 50% kosztów.

Teraz o tym, dlaczego systemy solarne to nie wydatek, a inwestycja. Otóż, wydając kilkanaście tysięcy złotych, fundujemy sobie system, który znacząco zmniejszy nasze rachunki z tytułu opłat za energię. O ile? Powiem, że dość sporo. Nawet w naszym kraju, gdzie słońce nie świeci jak szalone, oszczędności wynoszą minimum 20%, a jeżeli pogoda sprzyja, to mogą się podwoić.

Pamiętajmy jednak, że kolektory słoneczne to nie tylko inwestycja finansowa. To przede wszystkim inwestycja w przyszłość naszych dzieci i wnuków. Korzystając z paneli słonecznych, oszczędzamy nasze środowisko, które i tak jest już dość mocno naruszone przez działalność człowieka.

Stopka autorska: systemy solarne – http://www.kolektory-sloneczne.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz