Szczególny rodzaj kredytu – kredyt inwestycyjny

Jak to każdy kredyt, kredyt inwestycyjny wymaga od nas zapoznania się z ofertą różnych banków i analizą ofert. Ponieważ każdy rodzaj kredytu funkcjonuje na pewnych konkretnych zasadach, warto się o nich dowiedzieć i przeanalizować szczegóły przed podjęciem decyzji.

Reklama

Na kredyt firmy decydują się w wielu sytuacjach, ale ważnym jest, by upewnić się, że dług który zaciągniemy krótko mówiąc – bardziej pomoże, niż zaszkodzi. Co za tym idzie? Na kredyt powinniśmy zdecydować się wtedy, gdy wiemy, że pomoże nam to rozkręcić biznes, a nie spowoduje, że nasza działalność będzie skupiała się na tym, by zarobić na odsetki.

Przygotowania

Musimy przygotować się na to, że branie kredytu inwestycyjnego wiąże się z tym, że potrzebne nam będą wymagane przy tym rodzaju kredytu dokumenty. Jest to jedna z różnic między kredytem konsumenckim, a kredytem inwestycyjnym. Wiąże się to przygotowaniem dokumentów jasno określających kwotę kredytu oraz jego cel, a konkretnej specyfikacji i kosztorysu inwestycji, którą planujemy. Przedstawienie naszych zabezpieczeń podczas kryzysu oraz deklarację podatkowe są także elementami wymaganych dokumentów.

Biznesplan

To co chcemy zrobić z pieniędzmi, też jest istotną kwestią dla pożyczkodawcy. Już od pierwszego dnia działalności można starać się o kredyt, ale trzeba wykazać się pewną zdolnością kredytową oraz jasno postawionymi celami. Nasze założenia, opis działalności, jak i wkład własny są wymagane przy zaciągani długu.

Negocjacje

Warto pamiętać o możliwości negocjowania marży. Ustala ją bank, ale próby negocjacji z pewnością nie zaszkodzą, a jeżeli okażą się skuteczne dadzą z pewnością zadowalający efekt. A co jeżeli będziemy gotowi spłacić kredyt wcześniej? Jest to temat, który również warto poruszyć podczas podpisywania umowy.

Bezpieczeństwo

Podpisanie umowy z bankiem jest momentem, w którym dostajemy dużą gwarancję na wypłatę środków, lecz wciąż nie jest to jednoznaczne. Zanim jednak dojdzie do podpisania dokumentu, zalecana jest konsultacja z prawnikiem, umowy takie mają bowiem dosyć skomplikowaną treść. Jeżeli decydujemy się na kredyt na dużą sumę, kwota którą wydamy na konsultację z prawnikiem nie będzie dużym obciążeniem, a pomoże rozwiać nasze wątpliwości dotyczące wątpliwych kwestii zawartych w dokumencie.

Stopka autorska: po więcej informacji na temat finansowania inwestycji w firmach zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony – kredyt inwestycyjny.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz