Jakie szelki dla psa wybrać?

Zazwyczaj na szelkach widzi się małe psy. Jest to jednak mit, że są one nieodpowiednie również dla tych większych czworonogów. Wręcz przeciwnie, nie zaleca się stosowania szelek u bardzo małych psów, czy tez szczeniaków, ponieważ może doprowadzić to do deformacji kręgosłupa. Poza tymi wyjątkami, szelki nadają się dla każdego psa. Standardowa wersja szelek zapewnia o wiele większy komfort naszemu pupilowi niż tradycyjna obroża.

Reklama

Zapewnia to większą swobodę ruchu psu, a także chroni przed napadami kaszlu oraz duszeniem się, co powodują obroże. W szelkach inaczej rozkłada się ciężar ciała psa w momencie, gdy właściciel musi zareagować i pociągnąć smycz do tyłu, bądź sam nasz pies wyrwie się raptownie do przodu.

Dobrze dobrane szelki dla psa nie powodują także tak częstego wycierania się sierści psa oraz ich słabszego odrastania w tych miejscach. Szelki mogą także pomóc w nauczeniu naszego czworonoga chodzenia przy nodze właściciela. Jest to dość trudne, gdyż zwierzęta zazwyczaj raptownie reagują chociażby na inne psy czy koty, a także ludzi oraz różne sytuacje, które mogą je przestraszyć lub rozdrażnić. W takim momencie, aby uniknąć wyrywania się psa do przodu podczas spaceru, warto mieć szelki typu easy- walker. Pomogą one wytresować psa, poprzez zaciskanie się przedniej części szelek na jego ciele, podczas gdy ten, ruszy raptownie do przodu i zacznie ciągnąć właściciela. Jest to odpowiedni typ szelek na standardowe spacery z psem. Choć oczywiście nie należy ich stosować, gdy problem minie, a nasz pies nauczy się chodzić przy właścicielu. Wtedy można wrócić do stosowania tradycyjnych modelów szelek.

Kiedy mamy dużego psa, nad którym ciężko zapanować ze względu na jego siłę, lub gdy planujemy biegać z naszym psem- canicross, jeździć na rowerze z psem obok, czy też bikejoring, odpowiednie będą szelki typu guard. Są one doskonale przygotowane na takie ekstremalne sytuacje, zapewnią bezpieczeństwo oraz komfort zarówno nam, jak także naszemu pupilowi. Jeszcze lepiej ciężar ciała rozkładają szelki typu sled, które zalecane są dla osób, które częściej niż amatorsko uprawiają canicross lub bikejoring. Ogromny wybór szelek w sklepach gwarantuje nam, że każdy właściciel psa może wybrać coś odpowiedniego dla swojego czworonoga, dostosowanego do swoich potrzeb. Wystarczy trochę cierpliwości w sklepie, lub zapytanie o radę sprzedawcy, aby wybrać najlepszy model dla swojego pupila.

Stopka autorska: szelki dla psa – http://www.marketpupila.pl/sklep/dla-psa/akcesoria/szelki/