Szklarska Poręba – dlaczego warto ją odwiedzić?

Urokliwa miejscowość jaką jest Szklarska Poręba, położona jest w południowo – zachodniej Polsce u podnóża góry Szrenica, przy granicy z Czechami. Z tego powodu zimą jest to doskonała baza wypadowa na nartostrady leżące w Czechach w takich miejscowościach jak Harrachov, gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich czy Rokietnica.

Reklama

Szklarska PorębaSzklarska Poręba uchodzi za jedno z najlepszych miast turystycznych w Polsce. Centrum sportów zimowych jest tu perfekcyjnie zorganizowane. W Jakuszycach najwyższej części Szklarskiej Poręby, znajduje się międzynarodowy ośrodek narciarstwa biegowego. Właśnie tam organizowana jest największa masowa impreza w Polsce „Bieg Piastów”, na którą przyjeżdżają ludzie z całej europy oraz na której gości co rok nasza mistrzyni świata Justyna Kowalczyk. A od zimy 2011/2012 mają odbywać się tutaj zawody pucharu świata w narciarstwie biegowym. Oznacza to, że zjedzie do Szklarskiej Poręby cała światowa elita biegów narciarskich.

Natomiast latem uprawiane jest tu ogromnie popularne kolarstwo górskie. To właśnie na szlakach w Szklarskiej Porębie rozpoczęła swoją przygodę w kolarstwie górskim nasza kolejna mistrzyni świata Maja Włoszczowska.
Atrakcji turystycznych związanych z ukształtowaniem terenu jest tutaj od groma, na przykład Szczyt Szrenica, Wodospad Kamieńczyk, gdzie były robione zdjęcia do „Opowieści z Narnii” , Wodospad Szklarki, Wysoki Kamień czy Złoty Widok.

Również atrakcji ściśle komercyjnych nie brakuje, tak jak na kurort turystyczny przystało, np.: parki linowe, największy dinopark w Polsce, najwyżej położona w Europie rynna zjazdowa, esplanada czyli rodzinny park rozrywki czy otwarcie nowego sześcioosobowego wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, który przyczynił się do większej przepustowości narciarzy na stoku i zlikwidował kolejki do wyciągu.

Szklarska Poręba jest atrakcyjną miejscowością na wczasy zimą oraz latem dla młodych spragnionych wrażeń oraz dla osób starszy szukających spokoju w górach, dlatego o noclegi coraz ciężej, a głównym tego powodem jest coraz większe zainteresowanie i tak już obleganą Szklarską Porębą.

Stopka autorska: noclegi – http://www.swiat-noclegow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz