Szkoła filmowa, egzaminy – jak się dostać?

Szkoła filmowa – ile osób marzy, by dostać się w progi jakieś renomowanej szkoły filmowej, która zapewni mu niezbędną wiedzę i umiejętności, a także udostępni narzędzia, dzięki którym będzie on mógł sam spróbować swoich sił jako profesjonalny filmowiec.

krzesło reżyserskiAby nasze marzenia zostały spełnione należy przede wszystkim wybrać odpowiednią specjalizacje filmową (reżyseria, kierownictwo produkcji), w której będziemy chcieli się realizować. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły filmowej – ze względu na małą ilość profesjonalnych i utytułowanych szkół filmowych w Polsce akurat w tym konkretnym aspekcie mamy łatwiejszą decyzje do podjęcia. Z tym, że sama decyzja to nie wszystko – należy mierzyć siły na zamiary i aby zostać studentem jednej z bardziej cenionych szkół filmowych w Polsce nie wystarczy tylko przed egzaminem obejrzeć kilka filmów uznawanych powszechnie za światową klasykę, jak na przykład „Obywatel Kane” Orsona Wellesa czy też „Ben Hur” Williama Wylera.

Reklama

Egzaminy do szkoły filmowej

Egzaminy na kierunki związane z filmoznawstwem należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż kandydat na studia musi wykazać się nie tylko znajomością podstawowych pojęć i terminów związanych z kinematografią, ale także dość sporym zasobem wiedzy na temat samych filmów i ich twórców. Poza samą wiedzą „branżową” liczy się również osobowość, wiedza ogólna i charakter danego kandydata. Wszystkie te cechy i wiedza weryfikowane są na etapie wstępnej rekrutacji.

Jak zatem widać aby zostać studentem szkoły filmowej należy jeszcze przed rozpoczęciem nauki w jej progach wykazać się konkretnymi umiejętnościami i wiedzą. Ale właśnie dlatego praktycznie każda szkoła filmowa jest uważana za specyficzny rodzaj uczelni, o specyficznej charakterystyce studenta.

Stopka autorska: szkoła filmowa – http://akademiamultiart.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz