Szwajcaria – kraj sera i czekolady

Alpy szwajcarskie cieszą się popularnością cały rok. Piesze wędrówki wśród skał w czasie lata, śnieżne stoki w czasie zimowych ferii- przyciągające turystów z całej Europy. Widok przepełnia bujna roślinność a także liczne jeziora.

Reklama

szwajcariaSzwajcarskie Alpy są niejednorodne, można poczuć tutaj zarówno smak Paryża, jak i włoski klimat. Wzbudzające grozę urwiska kontrastują z sielankowymi łąkami i wioskami, które ciągną się wzdłuż pasma górskiego. Nic dziwnego, że wielu Europejczyków wybiera właśnie to miejsce na wczasy. Można skorzystać tutaj z wielu rozrywek między innymi nurkowania, do którego zachęca krystalicznie czysta woda, a także leżenia na plaży i rozkoszowania się wspaniałym widokiem.

szwajcariaBędąc w tym kraju można skorzystać także z rozrywek intelektualnych. Duże miasta posiadają teatry i opery, w których występują sławne i wielkie osobistości. Co roku tubylcy i goście mogą uczestniczyć w wielkich festiwalach i koncertach między innymi w Festiwalu muzyki klasycznej w Lucernie, a także w koncertach Jazzowych w Montreux. W kraju można odwiedzić także około 700 muzeów, a także przepiękne figurki w kościołach i katedrach. Z pewnością do odwiedzin kraju zachęca sympatia i gościnność Szwajcarów. Oprócz wysokiej kultury prezentują także zamiłowanie do muzyki i tańca, o czym świadczy coroczny Karnawał w Bazylei.

Szwajcaria przoduje w gospodarce i przemyśle na rynku światowym. Któż z nas nie zna powiedzenia: „pewne jak w szwajcarskim banku”, czy nie smakował przepysznej czekolady produkowanej w tym kraju, oprócz tego jest znanym producentem wielu maszyn. Kuchnia szwajcarska cieszy się dużym uznaniem, szczególnie przodują tam sery pod różnymi postaciami, spopularyzowane także w innych europejskich krajach.

Stopka autorska: wczasy – http://www.esky.pl/wczasy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz