Szybkie poczęcie – co mu sprzyja?

Wiele par rozpoczynających starania o dziecko startuje z poziomu niepokoju i jednocześnie wielkiej potrzeby szybkiego osiągnięcia celu. Liczne doniesienia dotyczące ewentualnych problemów, jakie mogą się pojawić oraz zbyt duże pragnienie powodzenia nie działają pozytywnie. Często są przyczyną problemów z zajściem w ciążę.

Reklama

Odprężenie

Stres to jedna z głównych przyczyn kłopotów z zajściem w ciążę. Wymienia się ją bardzo często, zwłaszcza w świecie, w jakim przyszło nam żyć. Okazuje się bowiem, że pracoholizm, napięcie, brak czasu na prawdziwy relaks oraz odprężenie powodują, że układ hormonalny nie działa w pełni sprawnie. Kobiety szybko obserwują u siebie nieregularność cykli, przedłużające się miesiączki, zbyt dużą intensywność krwawienia. U panów zmiany na pierwszy rzut oka są trudne do zaobserwowania, jednak również mężczyźni zestresowani i niemający czasu na odpoczynek mają gorszej jakości spermę oraz mniej ruchliwe plemniki, które nie sprzyjają zapłodnieniu.

Brak nałogów
Okazuje się, że zarówno papierosy, jak i alkohol w bardzo konkretny sposób oddziałują na płodność. Spożywanie napojów procentowych systematycznie dwa razy w tygodniu już o kilkanaście procent zmniejsza szansę na poczęcie, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Nałogi zmieniają naszą gospodarkę hormonalną oraz w przypadku kobiet wpływają na wydzielinę w pochwie, co zmniejsza szansę plemników na zapłodnienie.

Zbyt duża chęć
Gdy pragnie się dziecka za bardzo, często nie można doczekać się przez wiele miesięcy dwóch kreseczek. Jest to związane z wewnętrznym stresem i napięciem, które powodują, że mimo nawet sprzyjających warunków, nie dochodzi do zapłodnienia.

Często starania o dziecko sprawia, że w seksie brakuje spontaniczności, radości, spełnienia, kobiety i mężczyźni przeżywają zbliżenie nie jako chwilę namiętności, ale jak kolejny punkt do odhaczenia. Tymczasem zapłodnieniu sprzyja satysfakcja (także orgazm) po obu stronach. Tym samym również spontaniczność i radość chwili.

Wiedza
Żeby doszło do zapłodnienia, niezbędna jest również wiedza, w jakim momencie należy się starać, by seks kończył się po 9 miesiącach urodzeniem dzidziusia.

Poczęcie dziecka jest możliwe w dniach płodnych, a te, jak pokazuje praktyka, ma problem w rozpoznaniu wiele kobiet. Nie trzeba rzecz jasna od razu prowadzić kalendarza, mierzyć temperatury, obserwować śluzu, choć jest to niewątpliwie pomocne. Można skorzystać z prostego narzędzia, które wyliczy nam dni płodne. Kalkulator dni płodnych został stworzony w taki sposób, by po wpisaniu podstawowych danych szybko uzyskać wynik. Narzędzie to jest wygodne i pozwala „być gotowym” w odpowiednim momencie, planując wspólne chwile na czas największej płodności. Tym sposobem zwiększa szansę na szybkie poczęcie dziecka.

Stopka autorska: Kalkulator dni płodnych – http://www.sosrodzice.pl/kalkulator-dni-plodnych/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz