Metody na szybkie sprzątanie

Sprzątanie jest czynnością, która wielu osobom nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem ważne jest, żeby jak najbardziej skrócić jego czas i sprawić, żeby było maksymalnie efektywne. Można tego dokonać używając dobrej jakości płynów do mycia różnego rodzaju powierzchni, które w szybkim czasie rozpuszczą brud i tłuszcz.

Mycie podłóg

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do mycia podłóg. Żeby jak najbardziej skrócić czas wykonywania tej czynności należy wybrać, te które naszym zdaniem najszybciej poradzą sobie z czyszczeniem zabrudzonej powierzchni.

Czym myć podłogi?

Zielony mop Powodem, dla którego mycie podłóg kojarzy się niektórym szczególnie źle jest fakt, że używali do tej pory do tego celu zwykłej gąbki czy ścierki. Taka forma sprzątania jest niewygodna a dodatkowo także nieefektywna. Wymaga ona przybrania niewygodnej pozycji ciała, i pozostania w niej przez dłuższy czas. Pochylanie się często prowadzi do bólów kręgosłupa, zwłaszcza jeżeli do mycia mieliśmy większe powierzchnie. Dodatkowym dyskomfortem jest kontakt naszego ubrania z mokrą i brudną powierzchnią. Do mycia podłóg należało założyć stare ubrania, które nadawały się już do wyrzucenia i je po tej czynności wyrzucić, w innym przypadku nasze ubrania od razu nadawały się do prania.

Ogromnym ułatwieniem mycia podłóg są mopy. W zależności od producenta mogą ona posiadać różną formę. Często spotykane są mopy w formie pociętych pasków materiału przytwierdzone do okrągłego trzonka, popularny jest też mop sznurkowy, którego części myjące pają postać kawałków sznurka. Taki mop podobnie jak poprzedni posiada wszystkie elementy przytwierdzone do okrągłej końcówki. W sklepach dostępne są również mopy płaskie, z krótkimi końcówkami myjącymi wykonanymi z mikrofibry.

Zalety użycia mopa

Bez względu na to jaki model mopa wybierzemy, nasza praca związana z myciem podłóg i tak stanie się znacznie bardziej komfortowa. Zyskamy za jego pomocą przede wszystkim postawę pionową, która będzie wygodna dla naszego kręgosłupa. Dodatkowo przy użyciu mopa nasze ubrania pozostaną czyste. Tak więc w przypadku mycia podłogi mopem możemy być ubrani dowolnie.

Użycie mopa zapewnia nam dużą swobodę ruchów. Producenci tych urządzeń zazwyczaj produkują do nich kijki z możliwością regulowania długości, a często także zmiany w nich kąta nachylenia, możemy więc dostosować mop do swojego wzrostu. Dzięki pracy z tym urządzeniem nie zamoczymy się również. Możemy myć podłogę zaczynając od końca pokoju, a kończąc w okolicy drzwi, dzięki czemu nie będzie konieczności przechodzenia ponownie po umytej powierzchni.

Wyposażenie mopa

Mopy najczęściej sprzedawane są z kompletem wymiennych końcówek, a także ze zbiornikiem na wodę, które posiada również często specjalne systemy piorąco – suszące, które umożliwiają odsączenie i wysuszenie mopa za jednym razem. Dzięki ruchomej końcówce, którą posiada większość modeli mopów, możliwe jest bezproblemowe umycie nawet trudno dostępnych powierzchni. Końcówki dołączone do mopa, czy to w postaci sznurka, czy skrawków materiału wykonane są z tworzywa absorbującego dużą ilość wilgoci, dzięki czemu mycie staje się prostsze niż przy użyciu zwykłej ścierki. Dzięki użyciu tego urządzenia mycie podłóg zajmie tylko chwilę.

Źródło: Mopy CEG.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz