Tani hosting – czy warto?

Jeżeli decydujesz się na ofertę taniego hostingu, sprawdź parę kwestii. Tani hosting nie oznacza złej usługi. Wręcz przeciwnie, może to być czasowa promocja firmy hostingowej, która chce zachęcić nowych klientów do wypróbowania swojej ofert i swoich usług. Także firmy, które nie są tak potężne jak dwie czy trzy największe firmy hostingowe w Polsce, chcą pokazać się ze swoją ofertą oferując tani hosting o konkurencyjnych parametrach.

Reklama

klawiatura

Zanim jednak zdecydujesz się tę usługę, poczytaj o tanim hostingu. Poznaj trochę szczegółów technicznych, zapoznaj się z firmą go oferującą, wypróbuj hosting na bezpłatnym teście. Przyjrzyj się parametrom technicznym taniego hostingu. Weź pod uwagę powierzchnię konta hostingowego, limity obciążenia i transferu. Sprawdź, czy tani hosting obejmuje również konta pocztowe oraz czasem bardzo przydatną subdomenę.

Oczywiste jest, że firma, w której kupujesz tani hosting musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz być płatnikiem VAT, co oznacza możliwość wystawiania faktur VAT. Oprócz tago obowiązkowo muszą być podane dane firmy na stronie internetowej, adres siedziby, NIP, e-mail oraz telefon awaryjny. Już prawie każda firma oferują hosting daje możliwość wypróbowania go na kilku do kilkunastodniowym teście. Można w tym czasie przesłać dzięki programowi (np. Total Commander) pliki tworzące stronę na serwer i zobaczyć, czy jak działa hosting, jak szybko wczytują się podstrony. Da nam to prawie pełny obraz tego, jak będzie wyglądała usługa po jej wykupieniu i w czasie użytkowaniu. Piszę prawie pełny obraz, ponieważ do pełnego obrazu firmy brakuje wiedzy o administratorach i o tym, jak traktują klientów i ewentualne zapytania techniczne. Warto wysłać próbne zapytanie i zobaczyć jak to wygląda.

Na tanim hostingu możesz rozwinąć skrzydła swojego hostingu. Zaoszczędzone fundusze, możesz przeznaczyć na reklamę w Sieci.

Stopka autorska: tani hosting – http://www.hoste.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz